15 podziękowań za 15 sezon

Ostatni maraton Mazovii sezonu’19 za nami. Czas na podziękowania!

Dziękuję zawodniczkom i zawodnikom, którzy walczyli na przygotowanych przeze mnie trasach. Widok Was w peletonie na każdym z trzynastu maratonów udowadniał mi, że organizacja Mazovii ma sens.

Dziękuję rodzicom oraz opiekunom za to, że przyprowadzali na moje zawody swoje dzieci – zarówno te startujące na dystansie Hobby, jak i ścigające się z Rybką MiniMini. Robicie dużo dobrego, już teraz zachęcając własne pociechy do uprawiania sportu.

Dziękuję naszym sponsorom – sponsorowi tytularnemu Cisowianka oraz firmie Nutrend - którzy wspierali nas przez ostatnie miesiące. Cisowianka zapewniła 20 000 litrów wody mineralnej, a Nutrend zadbał o odpowiednią liczbę kalorii, dostarczając na maratony 20 000 batonów oraz 20 000 żeli energetycznych.

Wielkie ukłony dla Continental Polska, bez której nie byłoby smakowitych, podnoszących adrenalinę odcinków specjalnych Continental. To także dzięki specjalistom tej firmy mogliśmy wszyscy dowiedzieć się więcej o ciśnieniu w oponach, a przez to zwiększyć bezpieczeństwo jazdy.

Swoje podziękowania kieruję także do firmy CMT, doceniając jej ideę bycia wytrwałym oraz jej unikalne stroje pamiątkowe. Dziękuję również firmie SISU za kolejną już kolekcję wygodnych i funkcjonalnych strojów Mazovii.

Pozostałym partnerom oraz sponsorom dziękuję za dostarczone nagrody, które mocno uatrakcyjniły maratony Mazovii i dodały Wam motywacji do jak najszybszej jazdy.

Dziękuję też serwisantom, którzy na każdym maratonie Mazovii dbali o to, aby Wasz sprzęt był jak najlepiej przygotowany do jazdy.

Nie obejdzie się bez podziękowań dla dziennikarzy z redakcji ogólnokrajowych i lokalnych, rowerowych oraz life-style’owych. To fantastyczne, że na swoich łamach dzielicie się sportowymi wieściami i że przyczyniacie się do promocji kolarstwa górskiego. Szczególne ukłony dla Wirtualnej Polski i Canal Plus.

O atrakcyjności Mazovii przesądzają także lokalne władze – gdyby nie życzliwość wójtów, burmistrzów, prezydentów miast czy starostów, nie moglibyśmy gościć w wielu pięknych miejscach w Polsce. Stąd wielkie podziękowania dla samorządowców.

Równie duże podziękowania kieruje do leśników z poszczególnych Nadleśnictw. To oni wpuszczali nas do lasów i pozwalali na to, by peleton Mazovii mknął pięknymi trasami.

Skoro mowa o pięknych trasach, to podziękować muszę także lokalnych rowerzystom. Z wielką chęcią pomagali mi oni w przygotowaniu poszczególnych tras, czyniąc je jeszcze ciekawszymi i bardziej urozmaiconymi.

Żebyście mogli pędzić bezpiecznie tymi trasami, trzeba było dziesiątek policjantów, strażaków oraz druhen oraz druhów z ochotniczych straży pożarnych. Dziękuję wszystkim służbom mundurowym, które swoim przykładnym zaangażowaniem zadbały o Wasz komfort jazdy.

Dzięki także dla Was, rowerowi piloci z dystansu Hobby, za prowadzenie 13 peletonów młodzieży na 13 maratonach Mazovii.

Dziękuję wszystkim kibicom, którzy meldowali się na trasach Mazovii i w najprzeróżniejszy sposób dopingowali zawodniczki oraz zawodników.

Na końcu, dziękuję mojej profesjonalnej ekipie za to, że wytrzymała ze mną ten jakże pracowity sezon.

Lista dziesiątek, ba - setek osób angażujących się w organizację każdego z maratonów, jest bardzo długa. Bardzo doceniam wszystkie ich starania, robiąc głęboki ukłon w ich kierunku. Doceniam to, że od piętnastu lat mogę realizować nasz cykl. Cykl, który ma swój charakter i który pokazuje swoją szczególną atmosferę. Liczę, że ów klimat było szczególnie wyraźnie czuć na finale w Piasecznie. To właśnie ta atmosfera stworzona przez Was, nasi uczestnicy daje mi motywację do dalszego rozwoju Mazovii z może jeszcze świeższymi pomysłami na trasy.

A może także na coś jeszcze więcej…

Do zobaczenia w sezonie 2020!

2019-10-09 POWRÓT
Partnerzy