Cisowianka Mazovia MTB Marathon Warszawa-Białołęka

Siódmego czerwca zapraszamy na single tracki, wydmy oraz Białołęcką Pustynię.

Edycja specjalna Cisowianka Mazovia MTB Marathon Warszawa Białołęka to jazda indywidualna na czas po trasie prowadzącej przez okoliczne lasy i wydmy. Spotykamy się w niedzielę siódmego czerwca i wykręcamy jak najlepszy czas.

Zapisy prowadzone są tutaj.

Link do trasy na Stravie tutaj.

Miejsce startu jest tutaj.

Tak prezentuje się profil trasy:OPIS TRASY
Trasa w całości prowadzi lokalnym single trackiem. Nie spotkacie tu ani odcinków asfaltowych, ani długich wypłaszczeń terenu. Większość dystansu to ubity singiel, pełen korzeni, dynamicznych zakrętów i górek. Po drodze spotkacie kilka niewielkich sekcji piachu.

Jazda zaczyna się krótkim, ale dość technicznym wspinaniem się, po którym następuje półtorakilometrowa seria interwałowych zjazdów i podjazdów. Uwaga - po drodze dwie naturalne hopki, które można skoczyć lub objechać. Po przecięciu szerokiej, leśnej drogi wracamy na singiel. Następnie seria kilku podjazdów, by na ok. 2500 metrze wpaść na techniczny zjazd, za którym, chwilę po przecięciu leśnej drogi, od razu rozpoczynacie sztywny, lecz krótki podjazd. Niezbędna będzie dobra koordynacja pracy napędu, gdyż zmiana kierunku dół->góra następuje błyskawicznie. Kilkaset metrów dalej trafiamy na leśną wydmę, którą objeżdżamy podjazdem po prawej stronie. Po wspięciu się na szczyt, zaczynamy techniczny trawers, zakończony najdłuższym na trasie zjazdem (uwaga na dużą hopę!), po którym wpadamy na trudną, ale krótką sekcję piachu. To mała i porośnięta drzewami wydma, której nie da się ominąć.

Kolejną atrakcją na trasie jest znajdujące się po prawej stronie wydmy małe siodło. Krótka wspinaczka i później od razu długi, szybki singiel, zwieńczony ostrym zjazdem w prawo. Następnie seria podjazd-zjazd-podjazd i trafiamy na leśną polanę, porośniętą sosnami, z której zjeżdżamy w kierunku drogi przecinającej las. Za drogą czeka nas sztywny podjazd i singiel prowadzący poprzez kilka kolejnych górek i krótkich, choć zaskakujących sekcji piachu, do „Białołeckiej Pustyni”.

Na ok. 5 100 m jazdy dostrzeżemy z góry olbrzymią, piaszczystą powierzchnię. Skręcamy w lewo, by szybkim zjazdem dojechać do skrzyżowania (5,6 km), na którym odbijamy w lewo. Po dość długim, piaszczystym podjeździe (podpowiadamy, by podjeżdżać po prawej stronie, która jest ubita i wyjeżdżona). Na szczycie odbijamy w prawo, zjeżdżamy do leśnej drugi, z której na ok. 6,5 km zjechać na lewo, by po jedynym płaskim odcinku na trasie (300 m na ok. 6,8 km), skręcić w prawo. Później mijamy znane nam już jeziorko i przez kolejne 2 km podążać singlem, którym jechaliśmy wcześniej. (ale w przeciwnym kierunku – jest tu dość szeroko, ale jak zwykle: uważajcie).

Na 7900 metrze dojeżdżamy do mijanej wcześniej sekcji piachu, ale tu zamiast podążać znanym nam singlem, jedziemy prosto. Kolejny zjazd, po którym ukaże nam się (na ok. 8 km) piaszczysty podjazd (z tych „nie do zrobienia w siodle”) – omijamy go, skręcając w prawo a następnie w lewo w wąską ścieżkę (uwaga na gałęzie nad głowami), po czym podjeżdżamy na górkę po lewej. Tym razem objeżdżamy ją po stronie prawej, kierując się szybkim zjazdem w dół. Po niewielkiej sekcji piach trafiamy na kolejną górkę. Na szczycie (ok 8,5km) odbijamy w lewo, kolejny techniczny zjazd, przecinamy leśną drogę (ok 6,8km) i wpadamy na ostatni, szybki singiel, który poprowadzi nas aż do zakrętu (skręt w lewo na ok 10,2km). Po skręcie dzida! Zostało 150 metrów. Kończymy przy drzewie, gdzie zaczynaliśmy.

PROGRAM ZAWODÓW
Odbiór numerów startowych
- 8:00-9:30- odbiór numerów startowych dla I grupy startowej (według listy)
- 9:00-10:30- odbiór numerów startowych dla II grupy startowej (według listy)
- 10:00-11:30- odbiór numerów startowych dla III grupy startowej (według listy)

Starty dla poszczególnych grup
- 10:00-10:50 - I grupa startowa według listy (osoby z listy startowej od pozycji 1 do 50)
- 11:00-11:50 - II grupa startowa według listy (osoby z listy od pozycji 51 do 100)
- 12:00-12:50- III grupa startowa według listy (osoby od pozycji 51 i dalsze)

W maratonie prawo uczestnictwa mają osoby od 14 roku życia.
Warunkiem uczestnictwa w jeździe indywidualnej na czas jest prawidłowe wypełnienie formularza rejestrowego oraz dokonanie opłaty wpisowej. Przekazanie prawidłowo wypełnionego formularza odbywa się wyłącznie w formie elektronicznej. Dokonanie opłaty wpisowej i wypełnienie formularza rejestracyjnego jest jednoznaczne z akceptacją niniejszego Regulaminu.

Zapisy odbywają się poprzez link na stronie internetowej www.mazovia.ZamanaGroup.pl

Wyniki z jazdy indywidualnej na czas zostaną opublikowane na stronie Organizatora niezwłocznie po przekroczeniu mety przez ostatniego uczestnika:
- 40 zł – opata za udział w jeździe indywidulanej na czas w jednym etapie (rejestracja internetowa i płatności elektroniczne do 5 czerwca 2020 w przypadku etapu warszawa Białołęka, rejestracja internetowa i płatności elektroniczne do 12 czerwca 2020 w przypadku etapu Piaseczno- Zalesie Górne)
- 50 zł – opłata za udział w dniu imprezy (zapisy i opłaty wyłącznie na miejscu w biurze zawodów po uprzednim kontakcie z biurem zawodów)
- 20 zł – numer startowy.

Obowiązują numery startowe z cyklu Cisowianka Mazovia MTB Marathon 2020.

Posiadacze Złotych Kart 2020 oraz posiadacze pakietów Max Cisowianka Mazovia MTB Marathon 2020 mogą w ramach posiadanego pakietu mogą wziąć udział w jeździe indywidualnej na czas pod warunkiem wypełnienia formularza zgłoszeniowego.
Opłata raz uiszczona nie podlega zwrotowi.

Kategorie
Open Mężczyźni
- kategoria MM0- od 14 do 18 lat (rok urodzenia 2006-2002)
- kategoria MM1- od 19 do 26 lat (roku urodzenia 2001- 1994)
- kategoria MM2- od 27 do 36 lat (rok urodzenia 1993- 1984)
- kategoria MM3- od 37 do 44 lat (rok urodzenia 1983-1976)
- kategoria MM4- od 45 do 51 lat (rok urodzenia 1975-1969)
- kategoria MM5- od 52 do 57 lat (rok urodzenia 1968-1963)
- kategoria MM6 - od 58 lat (rok urodzenia 1962 i starsi)

Dystans ½ Pro Kobiety:
- Open Kobiety
- kategoria MK1- od 14 do 26 lat (roku urodzenia 2006-1994)
- kategoria MK2- od 27 do 36 lat (rok urodzenia 1993- 1984)
- kategoria MK3- od 37 do 44 lat (rok urodzenia 1983- 1976)
- kategoria MK4- od 45 lat (rok urodzenia 1975 i starsze)
Zwycięzcy poszczególnych kategorii wiekowych z podziałem na płeć od 1 do 3 miejsca otrzymają trofea sportowe. Trofea zostaną wręczone na jednej z edycji cyklu Cisowianka Mazovia MTB Marathon. O terminie Organizator poinformuje uczestników poprzez stronę internetową.

2020-05-29 POWRÓT
Partnerzy