Peleton z najlepszą atmosferą

Poznajcie szczegóły sezonu 2020 z Cisowianka Mazovia MTB Marathon!

To już 16. raz, gdy zapraszamy Was do startów w Cisowianka Mazovia MTB Marathon. Na najbliższe miesiące przygotowaliśmy 12 imprez, podczas których zakosztujecie pełni smaków MTB.

Niezmienne podstawy

Każdy maraton to 4 dystanse do wyboru: dziecięce Hobby, rekreacyjne Fit oraz bardziej wymagające ½ Pro i Pro. Będą obowiązywały starty sektorowe (Fit startuje oddzielnie), które dają Wam komfort jazdy oraz poczucie bezpieczeństwa. Wyboru między dystansami ½ Pro i Pro dokonujecie bezpośrednio na trasie, podczas pierwszego rozjazdu.

Rywalizacja w sezonie 2020 toczyć się będzie w 6 klasyfikacjach (indywidualna generalna, drużynowa, drużynowa junior na dystansie Fit, drużynowa Hobby, klasyfikacja rodzin, klasyfikacja par). By zostać ujętym w indywidualnej klasyfikacji generalnej, a podczas finałowych zawodów otrzymać z rąk Cezarego Zamany pamiątkowy medal, należy wystartować w 8 maratonach.

Stałą i wszystkim dobrze znaną pozycją każdego maratonu będą darmowe zawody z Rybką MiniMini – bajkowym ulubieńcem wszystkich przedszkolaków. Oprócz sportowych emocji, maluchy będą mogły zrobić sobie zdjęcie z tą telewizyjną postacią.

Charakterystyczne dla Cisowianka Mazovia MTB Marathon jest również staranność przy wyborze lokalizacji miasteczka rowerowego. Także i w tym sezonie baza zawodów za każdym razem znajdować się będzie w malowniczym terenie, oferującym zróżnicowane atrakcje dla rodzin zawodników oraz osób im towarzyszących.

Nowe i lepsze

Największym ulepszeniem, które doceni każdy z Was, są zapisy on-line i szybkie płatności. Czas zapisów oraz dokonania wpisowego skrócił się do absolutnego minimum. Na liście startowej można znaleźć się teraz w kilkanaście sekund. Od razu można dokonać zgłoszeń do dodatkowych klasyfikacji obowiązujących na danym maratonie, a także zakupić pakiety startowe dla drużyn, korzystając z przypisanych kodów płatniczych.

Zmienia się na lepsze także system prezentacji wyników: jest przejrzyściej i ładniej.

Drużyna jak się patrzy

O jak najbardziej pozytywną atmosferę na zawodach zadbają partnerzy cyklu.

Tytularnym sponsorem całego cyklu 12 imprez pozostaje marka Cisowianka, która podczas każdego maratonu zapewni Wam zdrową i orzeźwiającą wodę Cisowianka w wyprofilowanych do bidonowych koszyków butelkach o pojemności 0,7 litra.

Urozmaiceniem zawodów i źródłem dodatkowej adrenaliny będą organizowane przez firmę Continental regionalne puchary Continental MTB Mazowsze (edycje w Legionowie, Długosiodle, Józefowie oraz Piasecznie) i Continental MTB Łódzkie (edycje w Rawie Mazowieckiej, Łodzi i Koluszkach). Ten znany na całym świecie producent opon ma także sympatyczny upominek dla wszystkich Was, którzy wystartują w Legionowie. Ponadto, a za przejechanie minimum 8 maratonów w sezonie 2020 przysługiwać będzie Wam atrakcyjny rabat na zakup opon samochodowych marki Continental.

W gronie naszych partnerów nie zabraknie Go Sport. Tradycyjnie już, firma będzie dopingować młodych kolarzy z dystansu Hobby, nagradzając ich za sportowe starania voucherami na zakupy w swoich sklepach. Takie same bony powędrują również dla zwycięzców klasyfikacji generalnej.

Vouchery zakupowe na odzież sportową ufundowała również marka SISU. Trafią one do wszystkich tych, którzy przejadą generalkę na dystansie ½ Pro bądź Pro.

Nowymi wzmocnieniami drużyny Mazovii są: Spinner (ceniony producent amortyzatorów) oraz Boiron, (producent maści Arnicreme redukującej zmęczenie mięśni oraz zakwasy). Na każdym maratonie do wygrania będzie amortyzator o wartości 500 zł na dystansie Hobby i o wartości 1000 zł na pozostałych dystansach. Maść Arnicreme trafi do każdego pakietu startowego dla kolarzy jeżdżących na Fit, ½ Pro oraz Pro.

Tak jak przed rokiem, do startu w maratonach Cezarego Zamany zachęcać będzie firma Lirene Natura, organizując na fan page’u Mazovii przed każdymi zawodami, konkursy dla pań. Podobną zabawę, ale dla panów szykuje producent kolarskich okularów Goggle.

Zaangażowanie partnerów widoczne będzie także w rowerowym miasteczku na każdym maratonie. Na pomoc w doborze odpowiedniego ciśnienia w oponach na panujące na trasie warunki możecie liczyć w namiocie Continental, w optymalnym ustawieniu widelca pomogą eksperci Spinnera, a dobrze Wam znana ekipa AJ’s Fenwick’s zapewni luksusowe rowerowe spa oraz najlepsze rowerowe kosmetyki.

Atmosfera, dla której chce się jeździć

Ale to wszystko jest tylko przedsmakiem najważniejszych atrakcji Cisowianka Mazovia MTB Marathon, czyli 12 tras. Wszystkie starannie dobrał i opracował – we współpracy z lokalnymi klubami MTB, pasjonatami oraz nadleśnictwami – Cezary Zamana.

Cykl czerwonej „M” wyruszy w swój 16. sezon z przystanku Legionowo (5 kwietnia). Rozpoczynająca się pod nowoczesną Arenę Legionowo trasa dystansów 1/2 Pro i Pro poprowadzi Was przez techniczne single w Wieliszewie, ciekawe szutry i ścieżki dla wszystkich dystansów w Lasach Chotomowskich i perony w Chotomowie pod największą kolejową trakcją Warszawy. Będzie trochę Formuły 1 (szybki start), będzie trochę rally (wiraże), będzie trochę kolarstwa (sprinty na finiszu) – będzie różnorodnie.

Dwa tygodnie później zabieramy Was do Długosiodła (19 kwietnia). Znacie je przede wszystkim z cyklu Northtec MTB Zimą. Będziecie zaskoczeni, jak wiele ma do zaoferowania ta miejscowość. Jesteśmy pewni, że jazda po jeszcze dłuższych single trackach na tamtejszych wydmach oraz intensywniejsza eksploracja Puszczy Białej dostarczy Wam elektryzujących wrażeń.

W kalendarzu Mazovii nie mogło zabraknąć wypadu na Lubelszczyznę. Zobaczymy się tam podczas majowego długiego weekendu (3 maja) w nowoczesnej Marinie w Puławach. Bądźcie gotowi na zanurzenie się w lessowych wąwozach Kazimierskiego Parku Krajobrazowego, które jako cudo przyrody znane są w całej Europie.

W ostatni dzień maja (31 maja) będziecie eksplorować olbrzymi Gostyńsko-Włocławski Park Krajobrazowy. Będzie to nasza pierwsza wizyta w tym miejscu i już wiemy, że ta impreza zapowiada się nad wyraz malowniczo.

Zaczynamy je w łódzkich Łagiewnikach (14 czerwca). Rywalizować będziecie na terenie tamtejszego parku miejskiego. Jego oryginalny plan zagospodarowania, ale przede wszystkim wymagające podjazdy zaskoczą niejedną i niejednego z Was. Będzie to wyrazista kropka nad i, wieńcząca pierwszą część sezonu.

Powiedzieć, że rowerowe wakacje z Cezarym Zamaną będą intensywne to jak nic nie powiedzieć. Z łagiewnickiego lasu pomkniecie bowiem wprost do Brodnicy (28 czerwca), gdzie oprócz uwielbianej przez Was trasy czekają niosące ochłodę liczne kąpieliska. Wypoczynkowy klimat zostanie z nami w stolicy Warmii i Mazur, Olsztynie (2 sierpnia) oraz Ełku (15 sierpnia), będącym jednocześnie inauguracją czterodniowej Gwiazdy Północy (15-18 sierpnia).

Drugą sezonową nowością będzie maraton w Lisowicach koło Koluszek (29 sierpnia). Zachwycicie się tamtejszymi krajobrazami doliny rzeki Mrogi, które zewsząd otaczają ostre zbocza z okazałymi bukowymi zagajnikami oraz pofałdowane pola. Dodatkowo, pełne zakrętów oraz wiraży dystanse pomogą Wam uporać się ze smutkiem wywołanym kończącymi się właśnie wakacjami.

Nasza wspólna przygoda MTB zakończy się na Mazowszu. Ci bardziej doświadczeni zawodnicy, jeżdżący z nami od kilku sezonów, poczują się w Józefowie (20 września) oraz w Piasecznie (4 października) jak w domu. Dlatego zamiast wbijać się w ciepłe kapcie, z werwą ruszycie na zakręcone mazowieckie ścieżki, a zamiast popijać ciepłą herbatę, łykniecie dziesiątki kilometrów tras, ciesząc się jesienną jazdą. W Józefowie czekają na Was single tracki oraz baza zawodów położona na terenach Hotelu Holiday Inn Warszawa Józefów. W Piasecznie wjedziecie do Chojnowskiego Parku Krajobrazowego z jego mieszanym historycznym starodrzewem i ukrytym tam dla wszystkich dystansów odcinkiem XC. I to ten fragment może zadecydować o zwycięstwie w klasyfikacji generalnej.

2020-04-05 POWRÓT
Partnerzy