Plan na finał w Piasecznie

Uwaga, uwaga - nadajemy ważny komunikat organizacyjny!

Przed nami trzynasty maraton Mazovii w tym jubileuszowym, bo piętnastym sezonie naszego cyklu. Ostatnie ściganie odbędzie się w Piasecznie pośród przepięknych lasów Chojnowskiego Parku Krajobrazowego.

Piaseczno to szczególne miejsce. Nie tylko dlatego, że odbędzie się tam finał tegorocznej Mazovii. To właśnie tam zorganizowaliśmy pierwszy maraton MTB w naszym cyklu. 15 lat temu ówczesny radny samorządu piaseczyńskiego a obecnie burmistrz Piaseczna Daniel Putkiewicz, osobiście bardzo zaangażował się w popularyzację jazdy na rowerze. Wspierał nas wtedy, wspiera nas i teraz.

Nowości na trasie

Mimo że maraton w Piasecznie ma tak długą tradycję, to w tym roku będziecie zaskoczeni nową trasą. Cezary Zamana we współpracy z Pawłem Kowalskim, współwłaścicielem „Sklep Bicykl” w Piasecznie, przygotowali specjalny odcinek XC przy ośrodku Wisła. To trzykilometrowy, trudny, interwałowy i techniczny fragment. Zawodnicy z dystansu Fit i ½ Pro pokonają go raz, a zawodnicy z dystansu Pro zmierzą się z nim dwukrotnie.

Zmianie uległa także trasa Hobby. Jest dość długa i techniczna. Jej kilometrowy fragment wić będzie się single trackiem nad stawami. Znajdą się tam niespodziewane zakręty, uskoki i podjazd.

Dzięki zmianie kierunku maratonu wszystkie dystanse niemalże w całości poprowadzą Was pięknymi chojnowskimi lasami, przybierającymi właśnie jesienne barwy.

Kwestie organizacyjne

Na koniec, garść ważnych informacji dotyczących organizacji finału oraz przebiegu zaplanowanych po maratonie wydarzeń.

Wszystkie dekoracja, zarówno te etapowe, jak i dotyczące klasyfikacji generalnej odbędą się na hali sportowej GOSiR Piaseczno (ul. 1 Maja 16). Sama baza zawodów z biurem zawodów będzie zlokalizowana przy nowym stadionie obok GOSiRu.

Do dekoracji generalnej na dystansach Fit, 1/2 Pro i Pro zaprosimy osoby zajmujące pierwsze 10 miejsc w każdej kategorii wiekowej. Uwaga: osoba dekorowana musi mieć przejechane minimum 8 maratonów na danym dystansie w sezonie 2019. Na dystansie Hobby dekorujemy do 10. miejsca.

Podczas dekoracji generalnej będą dekorowane kategorie Open z podziałem na płeć na dystansach 1/2 Pro i Pro.

We wszystkich klasyfikacjach drużynowych oraz klasyfikacji par dekorujemy do 10. miejsca.

Tym z Was, którzy przejechali z nami minimum 8 maratonów, wręczymy z tej okazji pamiątkowe medale.

Pamiętajcie też o jeszcze jednym: nagrody i trofea odbieramy wyłącznie w dniu finału. Nie jesteśmy w stanie zobowiązać się do wysyłki ich do Was pocztą lub w jakikolwiek inny sposób. Zachęcamy, abyście w dniu finału zostali z nami na całą dekorację.

Do zobaczenia w Piasecznie.

2019-10-01 POWRÓT
Partnerzy