Zaloguj się
Trasa


Program zawodów

sobota
• godz. 16.00-18.00- zapisy w biurze zawodów

niedziela
• godz. 8.00-11.30 - zapisy w Biurze Zawodów,
• godz. 10.20 - start dystansu Hobby
• godz. 11.30 - start maratonu na dystansie Fit, Mega i Giga
• godz. 12.30 - dekoracja dystansu Hobby i klasyfikacji mieszkańców
• godz. 14.00 - dekoracja dystansu Fit i klasyfikacji mieszkańców
• godz. 15.00 - dekoracja dystansu Mega i klasyfikacji mieszkańców
• godz. 15.30 - dekoracja dystansu Giga i klasyfikacji mieszkańców
• godz. 16.00 - zamkniecie trasy maratonu
• godz. 16.15 - zakończenie imprezy

Doraźna pomoc serwisu rowerowego w godz. 8.00-11:30.

BIURO ZAWODÓW, START i META
Brodnica, przy plaży nad jeziorem Niskie Brodno
(przy ul. Wczasowej)

DYSTANSE


BUFETY
20, 40, 62 km

ROZJAZDY
Fit/Mega 23 km (limit 13:00
Mega/Giga 44 km (limit 14:15)

OPŁATA STARTOWA

Patrz pkt 4 regulaminu


Nie masz jak dojechać na zawody?

ZABIERZ SIĘ AUTOSTOPEM!


| pokaż jak się ścigasz
Cyklometr może być uruchomiony na Twoim smartfonie równolegle ze Stravą lub innymi podobnymi appkami
2017-03-03

Maraton wystartuje i zakończy się nad Jeziorem Niskie Brodno, na brzegu przeciwległym do tego, gdzie działać będzie miasteczko rowerowe i Biuro Zawodów. Po starcie ruszacie szeroką drogą asfaltową w kierunku centrum Brodnicy. Po 400 metrach ostro skręcacie w lewo w ul. Wycieczkową, którą jedziecie przez 1 kilometr, by następnie zdecydowanie odbić w prawo, w szutrową drogę Wąwozową. Tam, na odcinku 500 m czai się pierwszy wymagający podjazd. Kolejny kilometr przejedziecie szybką szutrówką, która na 3,2 kilometrze przejdzie w asfaltową ulicę Karbową.

Po 1000 metrach zjeżdżacie z ulicy Karbowej na drogę szutrową, która prowadzi do ośrodka wypoczynkowego Bachotek. Szeroką drogą pokonujecie 1500 metrów, po czym odjazd w prawo w węższą leśną drogę. Szykujcie się na pierwszy szybki zjazd, który nastąpi na 6,5 kilometrze.

Od 7 kilometra zaczyna się pierwsza na maratonie sekcja wymagających zjazdów i podjazdów. Liczcie się z tym, że to tutaj zwarty jeszcze peleton zostanie rozciągnięty, a nawet podzielony na mniejsze grupki. Przewagę nad rywalami będzie można powiększyć na szybkim przejeździe lekko pofałdowanym odcinkiem nad Jeziorem Bachotek. 10 kilometr, gdy wjedziecie na szeroką szutrówkę, to dobry moment na odpoczynek i łyk z bidonu. Później czasu już nie będzie, bo na 11 kilometrze skręcacie w lewo, rozpoczynając zmagania z kolejną grupą zjazdów i podjazdów, mocno selekcjonującą już nawet nie peleton, a poszczególne grupy kolarzy. Warto zająć dobrą pozycję w takiej grupie, gdyż na 12 kilometrze rozpoczynają się single nad Jeziorem Strażym. Poprowadzą Was one prosto na kolejne leśne wzniesienia, z których pierwsze wyłonią się przed Wami na 15 kilometrze.

Wypłaszczenie trasy następuje na 20 kilometrze, dwa kilometry dalej przecinacie poprzecznie drogę powiatową Brodnica-Zbiczno na granicy zabudowań Zbiczna od strony wjazdu z Brodnicy.

Uwaga: na 23 kilometrze następuje rozjazd dystansów. Fit jedzie prosto w kierunku miejscowości Anielewo, zmierzając do mety przy Niskim Brodnie w Brodnicy. Przed Wami pozostało jeszcze 8 kilometrów jazdy szutrowymi i leśnymi drogami, w których niemal bez przerwy zjazdy przeplatają się z podjazdami. Małe tarcze pójdą zapewne w ruch przy Jeziorze Wysokie Brodno, gdy do mety pozostanie 7 kilometrów, a Wy zmierzycie się z największą stromizną.

Wracamy do rozjazdu na 20 kilometrze, ale tym razem jedziemy z dystansem Mega. Wybieracie odjazd szutrową drogą w prawo, w kierunku Jeziora Sunowo. 4 kilometry dalej zaczynacie jazdę selektywnym singlem pod górę, wpadając następnie na asfaltową drogę Zbiczno-Sumowo. Po ledwie 300 metrach skręcacie w prawo w kierunku leśniczówki Zarośle.

W tym momencie rozpoczynacie 22-kilometrową pętlę puszczoną w odwrotnym kierunku niż ubiegłoroczna trasa. Pętlę wzbogaciliśmy o nowy przejazd wokół Jeziora Ciche. To właśnie przy Cichym, na 30 kilometrze trasy, rozpocznie się najbardziej wymagająca sekcja stromych podjazdów i zjazdów, na których koniecznie trzeba zachować wzmożoną ostrożność. Aż do zamknięcia pętli musicie liczyć się z licznymi i zróżnicowanymi interwałami, a także często zmieniającym się podłożem.

Podłoże zmieni się na asfalt na 45 kilometrze, gdy na chwilę – a dokładniej na 200 metrów – wjedziecie na drogę Sumowo-Zbiczno. Odbijacie w prawo w drogę leśną i stajecie przed wyborem: dystans Mega skręca w prawo na metę w Brodnicy, a dystans Giga mknie prosto, by po raz drugi zmierzyć się z pętlą.

2017-03-08

Zapraszamy wszystkie dzieci startujące na dystansie HOBBY do zabawy z firmą MAYERSPORT. Wszyscy zawodnicy posiadający czerwony numer obowiązujący na dystansie HOBBY mogą wypełnić po zakończeniu wyścigu specjalny kupon konkursowy. Kupon ten znajdziecie w biurze zawodów. Zabawę zaczynamy zaraz po zakończeniu dekoracji HOBBY w pobliżu podium. Serdecznie zapraszamy w imieniu rowerowych pasjonatów z firmy MAYERSPORT.2018-03-13

Zwycięzcy OPEN każdego z 3 dystansów otrzymają bony o wartości 50 zł (Fit), 75zł (1/2 Pro) i 100 zł (Pro), na usługi w serwisie Alltop Auto Instalacje Gazowe, który jest autoryzowanym serwisem renomowanej marki STAG (www.alltop.pl).

2017-03-16

Wyścigi MiniMini+ Mazovia, to wyjątkowa okazja dla najmłodszych, żeby spróbować swoich sił w rywalizacji sportowej. Na terenie miasteczka sportowego, podczas zawodów głównych, rozgrywany jest wyścig dla dzieci do lat 6.Trasa to pętla o długości 300 - 400 metrów. Po wyścigu wręczamy upominki wszystkim uczestnikom. W biurze zawodów możecie również odebrać dyplom uczestnictwa w zawodach.


CHCESZ WYSTARTOWAĆ?

*
Zarejestruj swoje dziecko w Biurze Zawodów

*
Odbierz specjalny numer startowy MiniMini+ Mazovia 2018
i zamontuj go
w widocznym miejscu na kierownicy

*
Nie musisz płacić, udział w zawodach jest darmowy!

*
Pamiętaj, każde dziecko startuje w kasku ochronnym.
*
Baw się dobrze:)

PROGRAM ZAWODÓW:

 • godz. 9.00 - 11.50 – zapisy
 • godz. 12.00 - odprawa techniczna
 • godz.12.00 - start zawodów rowerki biegowe
 • godz. 12.30 - start zawodów rowerki tradycyjne
 • godz. 13.30 - wręczanie upominków dzieciom
 • godz. 14.00 - odbiór dyplomów pamiątkowych

KATEGORIE

Rowerki biegowe (chłopcy i dziewczynki)
rok urodzenia 2015 i młodsi - jedno okrążenie

Rowerki tradycyjne (chłopcy i dziewczynki)
3 lata - rok urodzenia 2015 - jedno okrążenie
4 lata - rok urodzenia 2014 - dwa okrążenia
5 lat - rok urodzenia 2013 - trzy okrążenia
6 lat - roku urodzenia 2012 - trzy okrążenia


* ilość okrążenia podana orientacyjnie, długość trasy na poszczególnych edycjach uzależniona będzie od wytyczonej pętli
* w przypadku udziału ponad 10 osób dodatkowy podział na grupy

Zapisz się przez Internet
Jeśli Twoje dziecko posiada już numer startowy na cykl MiniMini+ Mazovia z roku 2018 możesz zapisać go na wyścigi danej edycji poprzez wysłanie maila na adres: mini@MazoviaMTB.pl, w tytule wpisując:

zapisy wyścigi MiniMini+ Mazovia i nazwę danej edycji np: Józefów

W treści musisz zawrzeć:

 • imię i nazwisko,
 • miejscowość zamieszkania,
 • roku urodzenia,
 • numer startowy,
 • imię i nazwisko oraz numer kontaktowy do opiekuna prawnego


Każdy mały uczestnik na zawodach otrzymuje od Sponsora Tytularnego specjalną dedykowaną wodę dla dzieci moja pierwsza Cisowianka.

* Szczegółowe informacje na temat wyścigów możesz uzyskać kontaktując się z biurem zawodów: Biuro@MazoviaMTB.pl, tel. 533 005 212


2017-04-04

Na edycji cyklu Cisowianka Mazovia MTB Marthon 2017 w Brodnicy zorganizowana będzie klasyfikacja dla mieszkańców miasta. Wyłonimy najlepszego mieszkańca miasta w kategorii Open na dystansach Hobby, Fit, Mega i Giga z podziałem na płeć.

2017-04-05

Miło nam poinformować, że do grona naszych licznych partnerów dołączyła firma HUROM. Przekaże ona swoje wyjątkowe wyciskarki na konkursy dla uczestników dystansów Fit, Mega i Giga, które będą odbywały na zakończenie wszystkich zawodów cyklu Cisowianka Mazovia MTB Marathon.

Partnerzy

Brodnica
Współorganizatorzy
Honorowy Patronat Burmistrza Brodnicy
Lokalni Patroni Medialni

O cookies
Cyklopedia/3w4u.eu
Czy możemy Ci
w czymś pomóc???
Napisz do nas