Autostop - wspólny dojazd na maraton (ogłoszeń: 0)

Forum rowerowe

Strona główna » Sezon 2012 » Cyklopedia i Cyklometr » Cyklometr
Odp: cyklometr [wiadomość #1117 jest odpowiedzią na wiadomość #1095] 15-02-2012 11:14 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Adam
Senior Member
mrbartosz napisał 14-02-2012 13:47
mam pytanie, może laickie ale nie znam się za bardzo Smile

otóż czy włączając tą aplikację w telefonie cignie nam się coś z abonamentu?? czy to zależy od operatora (jak tak to jak z ORANGE?), bo jak tak to przesył danych jest dość kosztowny.

Aplikacja do pełnej funkcjonalności wymaga dostępu do internetu.
Koszt zależy od abonamentu w twoim telefonie.

AndroidWeb Designrysynek malarstwo Kraków kursy przygotowawcze ASP szkoly plastyczne grafika formy architektura wnetrz rysunku malarstwa krakowieGaleria Rekodziela: torebki bizuteria kolczyki odziez z plótna hand made rekodzielo artystyczne wykonane recznie malowane zrobione na drutach lale misie prezent kraków robioneChoochoo Train for Toddlers, choo, learn, counting, numbers, educational, taps, rail, education, children, child, kids, boys, train, tracks, railroad, preschool, steam, locomotive, top, funny, simple
Odp: cyklometr [wiadomość #1118 jest odpowiedzią na wiadomość #954] 15-02-2012 11:21 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Adam
Senior Member
TomaszK napisał 27-01-2012 15:59
wojtek_407 napisał 27-01-2012 10:19
Pioter napisał 26-01-2012 23:09
Cytuj:
można też dojść do takiego wniosku iż sama mapa jest też niepotrzebna bo trasa jest oznaczona, a długość dystansu podana.

jezeli chodzi o mazovie to mi tyle zawsze wystarczało ;P

Prawdę powiedziawszy, mi też. Ale jak już coś jest to niech się przyda. Trasa jest oznaczona wiec wrzucenie tylko mapy ze śladem może być przydatne jeżeli ktoś chce samodzielnie zrobić objazd przed wyścigiem, ale nie każdy ma takie możliwości.

Problem w tym, że wrzucenie śladu za wiele nie da gdyż plik jest zniekształcony przez nałożenie wszystich dystansów o czym pisałem powyżej.

Trochę uściślę:

Plik zawiera kilka śladów (mapa Karczewa ma ich 3).
Nie są one w żaden sposób zniekształcone. Są ułożone tworząc pełną mapę maratonu, z uwzględnieniem wszystkich dystansów.

AndroidWeb Designrysynek malarstwo Kraków kursy przygotowawcze ASP szkoly plastyczne grafika formy architektura wnetrz rysunku malarstwa krakowieGaleria Rekodziela: torebki bizuteria kolczyki odziez z plótna hand made rekodzielo artystyczne wykonane recznie malowane zrobione na drutach lale misie prezent kraków robioneChoochoo Train for Toddlers, choo, learn, counting, numbers, educational, taps, rail, education, children, child, kids, boys, train, tracks, railroad, preschool, steam, locomotive, top, funny, simple
Odp: cyklometr [wiadomość #1239 jest odpowiedzią na wiadomość #1116] 21-02-2012 17:55 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
rytek
Miejsce: Warszawa
Junior Member
Adam napisał 15-02-2012 11:10
rytek napisał 14-02-2012 14:35
Mam na Xperii Active aplikację Cyklometr i .. nie mogę z nięj korzystać, nie ma funkcji obrotu ekranu... i nie widzę wszystkich opcji a nie ma też możliwości przesuwania ekranu... Aplikacja jest przystosowana jest chyba na większe ekrany - Xperia Active ma 320 x 480 pix. a szkoda bo to smartfon idealny na rower. Kiedy Adam kiedy planowana jest aktualizacja? Smile

W przyszłym tygodniu powinna być aktualizacja likwidująca ten problem.

Adam, czy wiadomo coś wiecej kiedy będzie aktualizacja likwidująca ten problem? Smile
Odp: cyklometr [wiadomość #1248 jest odpowiedzią na wiadomość #1239] 22-02-2012 12:22 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Adam
Senior Member
rytek napisał 21-02-2012 17:55
Mam na Xperii Active aplikację Cyklometr i .. nie mogę z nięj korzystać, nie ma funkcji obrotu ekranu... i nie widzę wszystkich opcji a nie ma też możliwości przesuwania ekranu... Aplikacja jest przystosowana jest chyba na większe ekrany - Xperia Active ma 320 x 480 pix. a szkoda bo to smartfon idealny na rower. Kiedy Adam kiedy planowana jest aktualizacja? Smile

Adam, czy wiadomo coś wiecej kiedy będzie aktualizacja likwidująca ten problem? Smile

Tu jest APK do pobrania (http://www.mazoviamtb.pl/cyklometr/cyklometr.apk). Powinno być już ok, ale nie jestem pewien. Daj znać, wtedy umieszczę aktualizację w markecie.

Odp: cyklometr [wiadomość #1271 jest odpowiedzią na wiadomość #1248] 23-02-2012 23:21 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
rytek
Junior Member
Adam napisał 22-02-2012 12:22
rytek napisał 21-02-2012 17:55

Tu jest APK do pobrania (http://www.mazoviamtb.pl/cyklometr/cyklometr.apk). Powinno być już ok, ale nie jestem pewien. Daj znać, wtedy umieszczę aktualizację w markecie.

Działa, Dzięki Smile
Odp: cyklometr [wiadomość #1325 jest odpowiedzią na wiadomość #1271] 02-03-2012 11:13 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
TomaszK
Member
Proszę również o podawanie plików GPX osobnych dla poszczególnych dystansów. Aktualnie po wgraniu tworzy się mapa z błędami.

Przykład:
http://www.gpsies.com/map.do?fileId=bhwxrjuspnpaakkk

[Uaktualnione dnia: 02-03-2012 14:24]

zgłoś wiadomość moderatorowi

Odp: cyklometr [wiadomość #1331 jest odpowiedzią na wiadomość #1325] 02-03-2012 15:45 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Adam
Senior Member
TomaszK napisał 02-03-2012 11:13
Proszę również o podawanie plików GPX osobnych dla poszczególnych dystansów. Aktualnie po wgraniu tworzy się mapa z błędami.

Przykład:
http://www.gpsies.com/map.do?fileId=bhwxrjuspnpaakkk

Na czym polegają błędy?

Odp: cyklometr [wiadomość #1343 jest odpowiedzią na wiadomość #1331] 03-03-2012 21:40 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
TomaszK
Member
Spójrz proszę na odcinek pomiędzy 1 a 2km. Ślad nie jest ciągły, często przeskakuje przez co podaje złe przewyższenia i kierunek jazdy, po drugie start i meta (jakby rozjazd innego dystansu) jest w innym miejscu.

Jednym słowem plik nie jest przydatny do tego typu programów i aplikacji.
Odp: cyklometr [wiadomość #1347 jest odpowiedzią na wiadomość #1343] 04-03-2012 09:06 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Adam
Senior Member
Plik zawiera kilka śladów (mapa Mrozów ma ich 3).
Uzależnione jest to od ilości dystansów na maratonie oraz ich wzajemnego układu. Zdarza się, że podczas maratonu jeden odcinek przejeżdża się w obu kierunkach - tak jest w Mrozach.

Ślady ułożone są tworząc pełną mapę maratonu, z uwzględnieniem wszystkich dystansów.

[Uaktualnione dnia: 04-03-2012 09:09]

Odp: cyklometr [wiadomość #1350 jest odpowiedzią na wiadomość #1347] 04-03-2012 14:38 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
TomaszK
Member
Kończąc temat zadam pytanie, czy jest możliwość aby do pobrania były dla każdego dystansu osobne pliki? Odpowiedź TAK/NIE w zupełności wystarczy.

Odp: cyklometr [wiadomość #1352 jest odpowiedzią na wiadomość #1350] 04-03-2012 16:29 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Adam
Senior Member
Nie. Tylko całość razem.

Odp: cyklometr [wiadomość #1354 jest odpowiedzią na wiadomość #1352] 04-03-2012 17:09 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Cube18
Member
W jaki sposób można usunąc trening w cyklopedii i smartfonie ?
Odp: cyklometr [wiadomość #1361 jest odpowiedzią na wiadomość #1354] 04-03-2012 19:38 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Qbix
Member
Mam 3 kwestie:

Z czego mogą wynikać błędy w zliczaniu czasu? Na ślad wygląda ok, ale z czasu przejazdu jakby skasowało mi godzinę, są limity prędkości uznawane za ruch, a to jest czas aktywny? Wiem, że nie jestem odosobniony w spostrzeżeniu ucinania czasu (HTC Desire Z, Samsung Galaxy S+), więc to nie kwestia urządzenia:)

Jeszcze powstał taki problem - po wyłączeniu cyklometru po maratonie i włączeniu go ponownie po jakimś czasie widziałem znaczniki osób, ale nie widziałem znaczników trasy (to akurat sprawdzone tylko na HTC Desire Z, dwa egzemplarze). Ja konkretnie miałem problem z wyłączeniem i włączeniem, kolega mówi, że u niego wystarczyło, że telefon wygasił ekran, a po ponownym włączeniu śladów już nie było.

Trzecia kwestia. Po jakim czasie od wyłączenia modułu GPS i wyłączenia aplikacji (a także killowania procesu) znacznik zawodnika znika z mapy?

Odp: cyklometr [wiadomość #1371 jest odpowiedzią na wiadomość #1361] 05-03-2012 09:51 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Qbix
Member
Aha... Jeszcze jedna rzecz... Z klawiatury sprzętowej aplikacja nie przyjmuje cyfr, jakby klawisz Fn nie został wciśnięty.

Ale generalnie żeby nie było, że marudzę:) Wspominam o tym, by można było poprawić, bo sam pomysł aplikacji, na której można śledzić wielu użytkowników na raz jest bardzo fajny, a znajomi, którzy śledzili maraton z domu też byli zadowoleni. Mam nadzieję, że coraz więcej zawodników się do tego przekona:)

P.S.
A propos tego powyżej przypomniało mi się jeszcze jedno. W miarę jak bedzie rosła liczba przekonanych, coraz trudniej będzie namierzyć znajomych. Przydałaby się opcja filtrowania, albo zaznaczania innym kolorem ludzi z teamu, a jeszcze innym ludzi z listy ulubionych.

[Uaktualnione dnia: 05-03-2012 09:56]

Odp: cyklometr [wiadomość #1375 jest odpowiedzią na wiadomość #1354] 05-03-2012 12:49 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Adam
Senior Member
fotozbig napisał 04-03-2012 17:09
W jaki sposób można usunąc trening w cyklopedii i smartfonie ?

Możesz usunąć treningi zapisane w Cyklopedii pod linkiem "Treningi" w twoim profilu.

Treningi zapisane w Cyklometrze będzie można usuwać wraz z następną aktualizacją appki.

Odp: cyklometr [wiadomość #1376 jest odpowiedzią na wiadomość #1361] 05-03-2012 12:54 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Adam
Senior Member
Qbix napisał 04-03-2012 19:38
Mam 3 kwestie:
Z czego mogą wynikać błędy w zliczaniu czasu? Na ślad wygląda ok, ale z czasu przejazdu jakby skasowało mi godzinę, są limity prędkości uznawane za ruch, a to jest czas aktywny? Wiem, że nie jestem odosobniony w spostrzeżeniu ucinania czasu (HTC Desire Z, Samsung Galaxy S+), więc to nie kwestia urządzenia:)

Sprawdzę to. Nie powinien być ujmowany żaden czas.

Zamierzam dopiero dodać opcję Autopauzy.

Odp: cyklometr [wiadomość #1377 jest odpowiedzią na wiadomość #1361] 05-03-2012 12:59 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Adam
Senior Member

Trzecia kwestia. Po jakim czasie od wyłączenia modułu GPS i wyłączenia aplikacji (a także killowania procesu) znacznik zawodnika znika z mapy?

Ostatnia pozycja zawodnika widoczna jest jeszcze przez godzinę od ostatniego pobrania koordynatów zawodnika (tylko, gdy miał włączony zapis treningu - przycisk "Start").

Odp: cyklometr [wiadomość #1378 jest odpowiedzią na wiadomość #1361] 05-03-2012 13:27 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Adam
Senior Member

Jeszcze powstał taki problem - po wyłączeniu cyklometru po maratonie i włączeniu go ponownie po jakimś czasie widziałem znaczniki osób, ale nie widziałem znaczników trasy (to akurat sprawdzone tylko na HTC Desire Z, dwa egzemplarze). Ja konkretnie miałem problem z wyłączeniem i włączeniem, kolega mówi, że u niego wystarczyło, że telefon wygasił ekran, a po ponownym włączeniu śladów już nie było.

Hmm, nie bardzo rozumiem. Czy chodzi o to, że znikła linia przejechanej właśnie trasy?

Odp: cyklometr [wiadomość #1379 jest odpowiedzią na wiadomość #1378] 05-03-2012 13:43 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Qbix
Member
Ad1.
Dzięki, usuwanie już działa:]

Ad2.
Do analizy mogą posłużyć zapisy mojej trasy (nr 43), oraz koleżanki (nr 40)\

Ad3.
Dzięki za informację, a będą widoczne oba czasy, czy tylko aktywny?

Ad4.
Chodzi o to, że zniknęła trasa, którą powinien jechać maraton.

[Uaktualnione dnia: 05-03-2012 13:49]

Odp: cyklometr [wiadomość #1393 jest odpowiedzią na wiadomość #1379] 05-03-2012 22:31 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Qbix
Member
Właśnie... Na koleżanki przykładzie chyba nie sprawdzisz. Mimo, że ją program przywitał po imieniu i po kliknięciu "start" odliczał się czas, to sama różnica w czasie to mały problem. Generalnie nie było widać jej znacznika na trasie, a w cyklometrze na cyklopedii nie ma tej trasy widocznej. Jak wspominałem Samsung Galaxy S+. Przyznam, że nie miałem czasu sprawdzić powtarzalności.

Odp: cyklometr [wiadomość #13446 jest odpowiedzią na wiadomość #1378] 15-07-2013 18:26 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Ra-V
Junior Member
Pytanie do Adama.

Nie jestem pewien czy do dobry wątek...
Używam cyklometra.
Mam zarejestrowany na moim profilu tylko pierwszy trening.
Tak samo nie ma mnie na mapie wyścigu w Nałęczowie.
Obsługa wydaje się banalnie prosta, więc tym bardziej mnie to dziwi i trochę irytuje.
Przed treningiem/wyścigiem naciskam start, po zakończeniu stop, widzę, że jakieś dane się przesłały, a efektów na profilu brak.
Mógłbyś mi wyjaśnić dlaczego to się nie zapisało lub co robię nie tak?
Z góry dziękuję,
Ra-V

[Uaktualnione dnia: 15-07-2013 18:27]

Odp: cyklometr [wiadomość #13450 jest odpowiedzią na wiadomość #13446] 15-07-2013 19:37 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
KarLos
Member
Witam,ja również włączyłem cyklometr w puławach,lecz po naciskaniu start musialem sie logowac i nic z tego nie wyszlo.

W nałęczowie właczyłem,wszystko dzialalo,z 10 min przed startem..a co mi tam.Po wyscigu nacisnalem stop.Szkoda tylko ze mnie nie widac na mapce w naleczowie jak jade :/
Cos jak u kolegi wyzej.
Pozdrawiam.
Odp: cyklometr [wiadomość #15234 jest odpowiedzią na wiadomość #13450] 10-03-2014 00:39 Przejdź do poprzedniej wiadomości
wojtulu
Senior Member

przyszła mi do głowy taka funkcjonalność cyklometru - przycisk alarmowy.
uczestniczyłeś w wypadku, jesteś poszkodowanym lub świadkiem - naciskasz przycisk i system powiadamia organizatora o dokładnym miejscu zdarzenia, które można przekazać służbom. wiele razy była już taka sytuacja, że ratownicy błądzili po lesie kierowani nie do końca jasnymi i spójnymi wskazówkami zawodników.

jazdajazda.blog.pl; galenski.pl; MyBike.pl
Poprzedni wątek: Też bym tak chciał.
Idź do forum:

[ PDF ]