Autostop - wspólny dojazd na maraton (ogłoszeń: 0)

Forum rowerowe

Strona główna » Sezon 2014 » Mazovia 12/24h Marathon » Wrażenia - po zawodach 24H
Wrażenia - po zawodach 24H [wiadomość #16793] 27-07-2014 17:35 Przejdź do następnej wiadomości
szpakul
Miejsce: Poddębie
Senior Member
Mazovia 24H rocznik 2014 przeszła do historii. Chyba tym razem z racji rekordu Waleriana Romanowskiego i jego rekordu Guiness`a przejdzie do historii jeszcze bardziej dobitnie.
Wiem, że trasa miejsca mogła irytować, ale chyba było odrobinę mniej uciążliwie niż rok remu na "pustyni". Gratulacje dla zwycięzców - zwłaszcza dla Patryka Białka.
Proszę o wasze wrażenia.

Odp: Wrażenia - po zawodach 24H [wiadomość #16794 jest odpowiedzią na wiadomość #16793] 27-07-2014 18:50 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
KarLos
Member
Ja zapamiętam jazde w nocy,ból tyłka,ból stóp.Jak dla mnie trasa ryła mi psychike zamiast mieśni,o ile chcialem jechac ,moglem nastepne okrążenie,to myśl kolejnej przejażdżki po tych dołach,łąkach,i nierównej drodze na wale,wcale nie zachecała.Ale cóż,Tereny NDM nigdy na maratonach nie byly niczym innym niż wał+łąka+piach.
Odp: Wrażenia - po zawodach 24H [wiadomość #16797 jest odpowiedzią na wiadomość #16793] 27-07-2014 21:39 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Ślizgacz
Miejsce: Warszawa
Junior Member
No trasa relatywnie prosta, choć w tym upale nadal wymagająca, duchota nad łąkami była w dzień dobijająca. Niemniej i tak lepsze to niż zeszłoroczna Pustynna Burza. Smile Smile. A poza tym bardzo duża pochwała za bufet, znakomicie oznakowaną trasę i moim zdaniem wyjątkowo dokładnie umieszczone tabliczki o pozostałych kilometrach do mety. To przyznam się pomagało wykrzesać parę watów więcej. Pozdrower i do następnego roku.
Odp: Wrażenia - po zawodach 24H [wiadomość #16799 jest odpowiedzią na wiadomość #16797] 28-07-2014 09:08 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
jakco
Junior Member
jechałem pierwszy raz i było super. Niesamowita przygoda. Mam tylko pytanie do czołówki jak tyle okrążeń wykręciliście i tyłek wam wytrzymał? Ja po zdarciu skóry byłem w stanie już tylko 2 okrążenia zrobić i ból mnie pokonał.
Odp: Wrażenia - po zawodach 24H [wiadomość #16804 jest odpowiedzią na wiadomość #16799] 28-07-2014 10:28 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
stasiej
Miejsce: Białystok-Kleosin
Senior Member
Nad każdym wybojem 4 litery nad siodełko, to konieczność. A jako że trasa składała się tylko z wybojów (poza pojedynczym kawałkiem asfaltu na starcie pętli) - to było to karkołomne.. Mi właśnie najbardziej ucierpiał kręgosłup i ciągle się jeszcze nie zgina za bardzo, ale dojdzie do siebie, puchar wynagradza trudy Very Happy Druga moja metoda to zmniejszanie kadencji aby jak najmniej o siodełko trzeć. Mimo wszystko i tak czułem się jakbym jechał wśród cyborgów istnych - w niedzielę ja już w dużej mierze na stojąco (gdy inaczej się nie dawało po tych łąkach itp) gdy Oni jak przyspawani do rowerów nawet na tych wybojach, ajaj, aż bolało patrzeć Surprised Sił na takie myśli na trasie już nie było, ale po mecie zadumałem się - a może oni mieli fulle? Ha!

Odp: Wrażenia - po zawodach 24H [wiadomość #16806 jest odpowiedzią na wiadomość #16804] 28-07-2014 13:09 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
szpakul
Miejsce: Poddębie
Senior Member
Czarek podpowiadał, żeby na wybojach starać się jechać na twardych przełożeniach na stojąco. Traci się wtedy mało prędkości i te 4 literki mają szansę na odpoczynek.
Nie wiem jak wam ale mi najbardziej doskwierał odcinek może z 200 metrów po przejechaniu odcinka oznaczonego czachą oraz około 3 km przed metą. Wtedy liczyłem aby do żwiru Wink.
Pierwsze wertepy przy jeziorze pokonywałem jeszcze na adrenalinie startu i z rozpędu dosyć twardego poprzedzającego odcinka.

Odp: Wrażenia - po zawodach 24H [wiadomość #16807 jest odpowiedzią na wiadomość #16806] 28-07-2014 13:53 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
obcy17
Member
Z perspektywy dnia dzisiejszego:
Trasa fajna (poprawiony "trawers" + ) i dobrze oznaczona (fajnie że nie było "ambon" - wiesz Pawle o czym piszę), obsługa maratonu jak zwykle fajna i pomocna.
Kurtyna szkoda że nie była na trasie.....
Warto by było pomyśleć aby w porozumieniu z Cezarym wydawać więcej posiłków. Ciepła strawa jest okejkowa - czy to pada deszcz czy też jest upał. Powiedzmy zamiast 2ch 4ry (wieczór/noc/ranek/finisz)?
pozdrawiam
Marcin
Odp: Wrażenia - po zawodach 24H [wiadomość #16808 jest odpowiedzią na wiadomość #16807] 28-07-2014 14:08 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Szperacz
Junior Member
Dla mnie organizacja dobra, trasa oznaczona na 5, duży + za prysznice. Kurtyna wodna to też świetny pomysł, ale można było ja ustawić na trasie, najlepiej na asfalcie zaraz po starcie. Wtedy można by z niej korzystać bez schodzenia z trasy. Drugi mój pomysł na to dać odblaskowe strzałki- w dzień jak już pisałem oznaczenie super, ale w nocy przy zmęczeniu słabnącej lampce dużo by to dało. Nie zgadzam się ze stwierdzeniem że tereny Nowego Dworu Mazowieckiego to tylko wały, łąki i krzaki- kto jechał u Grześka W. ten wie o co chodzi Smile Bufet mógłby być trochę bardziej urozmaicony, ale nie narzekam.
Pozdrawiam, Szymon
Odp: Wrażenia - po zawodach 24H [wiadomość #16809 jest odpowiedzią na wiadomość #16808] 28-07-2014 14:19 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
KarLos
Member
Napisze ogólnie o organizacji,nie o trasie.
Kurtyna dla mnie byla ok,co 2 okrążenia zjechalem,obmyłem sie na szybko i w trase.
Kibelek tez obok byl ok.
Cieply budynek ,można było sie ogrzać.
Ognisko fajna sprawa.
Strzałki-mimo wsystko ja widziałem każdą,nawet przy słabnącej lampce.

A co do posiłków,nie wiem jak to bylo,nie bylo nikogo kto by dał ,,żeton'' widzialem przy bufecie ze jakaś pani wrzucala do pojemnika itd. Więc nie zjadlem ani kolacji ani sniadania,gdyż nie orientowałem sie,nikt nie powiedział co i jak w tymi posiłkami,dobrze ,że nad ranem ciepła herbata była Very Happy
Odp: Wrażenia - po zawodach 24H [wiadomość #16811 jest odpowiedzią na wiadomość #16809] 28-07-2014 17:19 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
chonzo
Junior Member
... a ja gdzieś tu wietrzę wielki przekręt...
Tak, tak... wydaje mi się, że żaden zdrowy organizm nie mógł wytrzymać więcej niz dwadzieścia kilka kółek bez uszczerbku na ... czterech literach. Ci zwycięzcy musieli chyba jakieś wkładki tytanowe w spodenkach wozić... Będę optował za komisja śledczą...
To oczywiście żart, gratuluję wszystkim, którzy ukończyli, bądź co bądź morderczy maraton, a szczególnie zwycięzcom.
Trasa bardzo dobrze przygotowana, pomimo braku jakiś dramatycznych podjazdów, zjazdów, przeszkód wodnych i piachu po kolana, to i tak "łąkowe" nierówności wytrzęsły mnie mocno, a siodełko przy 30-stopniowym upale bezlitośnie odznaczyło mi się na czterech literach...
Trzeba się leczyć, wszak za 2 dni Woodstock!!!
Odp: Wrażenia - po zawodach 24H [wiadomość #16812 jest odpowiedzią na wiadomość #16811] 28-07-2014 18:08 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Szperacz
Junior Member
Ja mam małą prośbę: jeśli ktoś robił zdjęcia, bądź ktoś mu robił Smile to niech się nimi podzieli, nawet założyłem oddzielny wątek na forum Smile
Odp: Wrażenia - po zawodach 24H [wiadomość #16816 jest odpowiedzią na wiadomość #16793] 29-07-2014 09:24 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
addict
Member
Mnie najbardziej dobijał odcinek przed samym wjazdem na szutrówkę obok wału oraz tak jak pisał Paweł te kilkaset metrów po czaszce. Tak czy siak poślady nie wytrzymały Smile
Poza tym świetna organizacja. Bufet na 5+. Nocna herbata uratowała mi życie. Arbuza wciągałem w ilościach hurtowych. Szkoda, że w niedziele kurtyna wodna była nieczynna.

@Szperacz
Niedługo powinny się pojawić foty od mojej drużyny.

Odp: Wrażenia - po zawodach 24H [wiadomość #16817 jest odpowiedzią na wiadomość #16816] 29-07-2014 10:50 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
andas99
Junior Member
Dla nas super impreza - organizacja super, atmosfera jak zwykle bardzo dobra.
Co do trasy chyba trochę łatwiej niż w ubiegłym roku ale mniej ładnie - co kto lubi Smile
Dzięki organizatorom i współuczestnikom za super zabawę
Mila i Andrzej
Odp: Wrażenia - po zawodach 24H [wiadomość #16818 jest odpowiedzią na wiadomość #16817] 29-07-2014 10:56 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Szperacz
Junior Member
@addict to świetnie, czekam Smile
Odp: Wrażenia - po zawodach 24H [wiadomość #16822 jest odpowiedzią na wiadomość #16793] 29-07-2014 21:18 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Semp
Miejsce: Olsztyn
Member
Był to mój 3 start w 24H i chyba najfajniejszy. Trasa "selektywna" dla solistów. Nie koniecznie o miejscu decydowała siła w nogach ale także "pancerny" tyłek i twarde nadgarstki...była w tym szansa nie tylko dla najszybszych. Kółeczko bardzo "sprytnie" poprowadzone - zero zawijasów sugerujących możliwość nielegalnych skrótów, zero zagrożenia ze strony ruchu samochodowego i wystarczała tylko jedna mata, tabliczki z ilością km do końca - rewelacja.
W bufecie nowość - kawa i herbata do samodzielnego zrobienia...wielki plus. Pomysł z kurtyna wodną poza trasą pozwalał schłodzić się bez kolejki do prysznica i postać "gorącymi" stopami w zimnej kałuży - nic nie przynosiło mi takiej ulgi (przydałaby się też niedzielę od gdzieś 9...szkoda).
TAK TRZYMAĆ!!!

Odp: Wrażenia - po zawodach 24H [wiadomość #16827 jest odpowiedzią na wiadomość #16822] 30-07-2014 13:01 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Klemens
Miejsce: Otwock
Senior Member
To było moje pierwsze 24h i tak jak powiedział " Legionowski junak " trzeba to po prostu przeżyć..i to najlepiej w wersji bezsennej w 100 % wtedy wrażenia są najlepsze Laughing szczególnie na mecie 35 stopniowym upale hahaha Cool
Trasa świetnie dopasowana do ciężkiego charakteru tego maratonu,tzn.lekka w porównaniu np.z Łomiankowymi 12h gdzie trzepanie zada było o wiele większe plus koszenie wysokich traw..Faktycznie Szpakul i Stasiej tak jak Czarek radził,twardo i na stojąco,ale ile można tak :)w końcu kolana siadły.
Tu ciekawostką były ciężkie piaskownice,do których trzeba było się dobrze przymierzyć a nocą nie było to łatwe ( zresztą nocą nic nie jest łatwe hihihhi )Noc na szczęście krótka jakaś była i jedna zmiana baterii z trudem ale wystarczyła.Wieczorem dodatkową atrakcja były kochane komary,które dbały o to żebyśmy nie mogli przypadkiem za długo postać i nie daj Boże odpocząć Very Happy
Bufet jak zawsze super a prysznice to strzał w 10..na takiej imprezie ratowały życie> Pogoda dopisała aż zanadto,,Wspaniali fotografowie mieli super warunki a my radochę ze zdjęć.Atmosfera stworzona przez uczestników,osoby towarzyszące,kibiców,przyrodę...nie do opisania !
Dziękuję wszystkim i kłaniam się nisko Smile
Odp: Wrażenia - po zawodach 24H [wiadomość #16919 jest odpowiedzią na wiadomość #16827] 08-08-2014 00:47 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
KermitOZ
Junior Member
Zapraszam do relacji, pewnie ciekawiej by się czytało jakbym wygrał, ale myślę, że wrażenia zawodnika z II miejsca open solo też będą dla Was interesujące. Nie wiem jeszcze czy wrócę za rok, ale jeśli tak to tylko po to, żeby wygrać, rezerwy są duże Smile http://grzegorzmazur.pl/2014-07-26-27-mazovia-24h/ Dzięki wszystkim za świetną atmosferę i wspólną rywalizację, gratulacje dla Patryka i Waleriana Smile
Odp: Wrażenia - po zawodach 24H [wiadomość #16952 jest odpowiedzią na wiadomość #16919] 12-08-2014 00:43 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Ślizgacz
Junior Member
To i ja się dołożę z własną relacją z tegorocznej edycji Mazovia 24h: http://www.team29er.pl/imprezy/30-relacje/1285-komu-w-drog-t emu-wrociu-mazoviamtb-24h-za-nami Ja na pewno wrócę za rok Smile....jak co rok Smile

[Uaktualnione dnia: 12-08-2014 07:50]

zgłoś wiadomość moderatorowi

Odp: Wrażenia - po zawodach 24H [wiadomość #16960 jest odpowiedzią na wiadomość #16952] 14-08-2014 19:27 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
addict
Member
Tak z punktu widzenia kamery Ride43 wyglądała Mazovia 24h. Miało być lepiej i więcej jednak zmęczenie oraz upał szybko odebrały chęci do łapania dobrych ujęć.

https://www.youtube.com/watch?v=AF9RuIkLm7E

Odp: Wrażenia - po zawodach 24H [wiadomość #17107 jest odpowiedzią na wiadomość #16960] 26-08-2014 14:08 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Klemens
Senior Member
Kurde addict super film ! Tylko czemu taki krótki Sad
Dla mnie..telekamery 2014 ! Smile rewelka,gratuluje !
Odp: Wrażenia - po zawodach 24H [wiadomość #17110 jest odpowiedzią na wiadomość #17107] 26-08-2014 23:40 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
aligator
Miejsce: Komornica
Junior Member
Klemens napisał 26-08-2014 14:08
Kurde addict super film ! Tylko czemu taki krótki Sad
Dla mnie..telekamery 2014 ! Smile rewelka,gratuluje !

Oj tam, oj tam zaraz telekamery... robiła pajda lepsze, zimowe Smile

Odp: Wrażenia - po zawodach 24H [wiadomość #17111 jest odpowiedzią na wiadomość #17110] 27-08-2014 06:09 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
addict
Member
@Klemens Dziękuję. Tak jak napisałem nie było sił i chęci na kręcenie.

Na osłodę film z okrążenia.

https://www.youtube.com/watch?v=jUWRAOcue78

Odp: Wrażenia - po zawodach 24H [wiadomość #17114 jest odpowiedzią na wiadomość #17111] 27-08-2014 11:16 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Klemens
Senior Member
[quote title=addict napisał 27-08-2014 06:09]@Klemens Dziękuję. Tak jak napisałem nie było sił i chęci na kręcenie.

To obyś nigdy nie miał sił i chęci na kręcenie i kręcił tak częściej Cool
Klimat filmu,muzyka,ujęcia..fantastyczne ! i to wszystko zamkniete poniżej 2 minut Surprised super !
Odp: Wrażenia - po zawodach 24H [wiadomość #17115 jest odpowiedzią na wiadomość #17114] 27-08-2014 19:19 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
aligator
Miejsce: Komornica
Junior Member
Dla ciekawskich co potrafi addict zmontować:
https://www.youtube.com/playlist?list=PLgsc7R586p1VIJKIY1InB tnltwWAfbGLM
Oczywiście bez dobrych aktorów nie ma dobrego filmu Wink

Odp: Wrażenia - po zawodach 24H [wiadomość #17203 jest odpowiedzią na wiadomość #17115] 04-09-2014 14:11 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
addict
Member
http://gps4sport.com/?a=TrackPlayerServer&i=1852

Taka ciekawostka. Połączenie filmu z zapisem GPS na Google Earth.

Odp: Wrażenia - po zawodach 24H [wiadomość #17301 jest odpowiedzią na wiadomość #17203] 12-09-2014 07:24 Przejdź do poprzedniej wiadomości
Klemens
Senior Member
Rzeczywiscie ciekawie sie to oglada Smile Gratulacje !
Poprzedni wątek: Krótki filmik z 24h.
Idź do forum:

[ PDF ]