Autostop - wspólny dojazd na maraton (ogłoszeń: 0)

Forum rowerowe

Strona główna » Sezon 2014 » Merida Mazovia MTB Marathon » Jak zacząć przygodę z Mazovią
Jak zacząć przygodę z Mazovią [wiadomość #17770] 27-12-2014 19:39 Przejdź do następnej wiadomości
tomek
Junior Member
cześć.
mam na imię tomek i jest to mój pierwszy wątek na forum,ponieważ zarejestrowałem się całkiem nie dawno.
chcę zapytać Was,bardziej obeznanych z tematem-jak zacząć swoją przygodę ze startami w Mazovii?
krok po kroku,żeby ktoś z Was napisał mi,co należy zrobić(typu rejestacja,zgłoszenie itp..)
teraz jeszcze parę słów o sobie:mam chęć wystartowania w maratonach,a moją ambicją jest potrzeba sprawdzenia się i poczucia rywalizacji i ukończenie trasy.
nie myślę o zajmowaniu czołowych miejsc.mój rower to typowo amatorski góral ze średnio-niższej półki(o ile można tak to nazwać)
ale myślę sobie tak-jeśli dawał radę na dystansach około 25-50 km,polnymi i leśnymi drogami,to i da radę na maratonie(jak się mylę to niech mnie ktoś naprostuje)
z góry dziękuję za wszelkie cenne porady,uwagi i wskazówki.
pozdrawiam.
Odp: Jak zacząć przygodę z Mazovią [wiadomość #17771 jest odpowiedzią na wiadomość #17770] 28-12-2014 00:01 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
_PZ_
Senior Member
http://www.cyklopedia.mazoviamtb.pl/index.php?news=2956

Odp: Jak zacząć przygodę z Mazovią [wiadomość #17776 jest odpowiedzią na wiadomość #17771] 30-12-2014 15:12 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
tomek
Junior Member
Dziękuję bardzo.O Cyklopedii nie wiedziałem.Smile
Odp: Jak zacząć przygodę z Mazovią [wiadomość #17785 jest odpowiedzią na wiadomość #17776] 02-01-2015 19:50 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
robicon
Junior Member
No więc trochę cię naprostuję.
Rower podczas maratonu jet poddawany dużo większym siłom. Podczas rywalizacji masz duża prędkość i walisz rowerem w każda nierówność z dużo większa energią. Skutek jest taki że po jakimś czasie niektóre elementy roweru będą do wymiany (piasty, koła, support, amor itp). Jest to naturalny upgrade roweru, który większość z nas przeszła.
Dodatkowo jeżeli jeździec trochę waży to również na ramie (z niższej półki) mogą pojawić się pęknięcia - warto obserwować, żeby któregoś razu się nie złożył.
Zasadniczo średnio -niższa półka na jeden sezon powinna wystarczyć, a jak załapiesz bakcyla to może w coś zainwestujesz.
Powodzenia i naprawdę warto spróbować.
Odp: Jak zacząć przygodę z Mazovią [wiadomość #17787 jest odpowiedzią na wiadomość #17785] 03-01-2015 22:20 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
tomek
Junior Member
zdaję sobie sprawę ,że prędzej czy później trzeba będzie wymienić to i owo w rowerze,zwłaszcza po intensywnym użytkowaniu,ale na razie wszystko jest ok.rama,mam nadzieję,że wytrzyma dużo więcej-ważę tylko (albo aż 70 kg przy 170 cm wzrostu Wink
przedstawię jeszcze mój rower Smile
http://www.kross.pl/pl/2013/mtb/hexagon-x5
dziękuję za cenne uwagi i pozdrawiam.
Odp: Jak zacząć przygodę z Mazovią [wiadomość #17788 jest odpowiedzią na wiadomość #17787] 04-01-2015 10:37 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
KarLos
Member
Lepiej odrazu na nowy zbieraj Smile
Odp: Jak zacząć przygodę z Mazovią [wiadomość #17791 jest odpowiedzią na wiadomość #17788] 04-01-2015 14:09 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
tomek
Junior Member
na nowy na pewno zbyt szybko nie uzbieram,ale póki co nie załamuję się.
dużo czytam w necie na temat rowerów i startów,na jednym z forów rowerowych,ktoś na podobnym rowerze do mojego miał dylemat czy się nada.
znalazłem tam bardzo budującą odpowiedź-pozwolę sobie ją zacytować(mam nadzieję,że autor jak rozpozna swój wpis się na mnie nie obrazi)
"A jak tak sobie dumam, że jak ktoś chce startować, to powiezie go i Hexagon i nawet inny no-name.
Nie wiem, co da większą satysfakcję - czy miejsce na pudle podparte lightowym ścigaczem za równowartość półrocznej średniej krajowej, czy dojechanie do mety na przysłowiowym "supermarkecie".
Jeśli dla kogoś wszystko poniżej XTR i powyżej 10 kg jest "be" to jego sprawa. Ja podziwiam ludków, którzy mają wolę walki, niezależnie od posiadanego sprzętu.
Na jednym z wyjazdów kolega na bmx'ie udowodnił, że można przejechać taki dystans na rowerze, który nie został do tego stworzony. jeśli masz chęci startować w maratonie, to startuj. Zobaczysz ile radości da Ci przejechanie go "bez powodzenia", nawet na ogonie, ale jednak do mety.
Tak, czy inaczej - grunt, że masz chęci.
To nie XTR-y napędzają rowery. A sprzęt bez bikera sam nie pojedzie..."
Odp: Jak zacząć przygodę z Mazovią [wiadomość #17793 jest odpowiedzią na wiadomość #17785] 05-01-2015 10:13 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
ictus
Miejsce: Olsztyn
Member
robicon napisał 02-01-2015 19:50
No więc trochę cię naprostuję.
Rower podczas maratonu jet poddawany dużo większym siłom. Podczas rywalizacji masz duża prędkość i walisz rowerem w każda nierówność z dużo większa energią. Skutek jest taki że po jakimś czasie niektóre elementy roweru będą do wymiany (piasty, koła, support, amor itp).

Ciebie tez trzeba naprostować...
Jeżeli twój rower na mazovi "jest poddawany dużo większym siłom" to albo poza startami nie trenujesz tylko jeździsz po ścieżkach, albo jeździsz tylko po asfalcie albo na maraton pakujesz 20kg szpeja w plecak...
Przecież to jest mazovia... tutaj czasami 1/3 trasy idzie po asfalcie, reszta po gładziutkich szutrówkach a do przejechania są 3 korzenie. Ludzie na Wigrach bez problemu przejeżdżali całą trasę, więc straszenie "nowych" ze zaraz trzeba wymieniać pol roweru jest bez sensu

Tak więc tomku nie sluchaj tych pierdół tylko rób nogę przez zimę i na wiosnę montuj numer na kiere i wio!!!
Niektórzy zawsze będą próbowali zrekompensować 20kilową nadwagę lżejszą o 30gr korbą XTRa Smile
Odp: Jak zacząć przygodę z Mazovią [wiadomość #17794 jest odpowiedzią na wiadomość #17793] 05-01-2015 15:14 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Jabba
Miejsce: Warszawa
Senior Member

Hej!
Zaczynałem starty w Mazovii na rowerze z górnej półki marketowej. Myślę że słabszym niż Twój Kross. Po I sezonie zacząłem wymieniać kolejne podzespoły, które się zużywały na maratonach szybciej niż u kolegów bo mój rower nie był przewidziany przez producenta do startów. Piasty, napęd, hamulce, w końcu tylne koło w całości ale były to wymiany rozłożone w czasie 1,5 roku. Jak już stwierdziłem po trzech sezonach startów, że maratony mnie kręcą kupiłem nowy rower - troche lepiej zbudowany do ścigania (ale też bez przesady) a ten na którym startowałem dotychczas służy mi do latania po mieście i nad Wisłą oraz jako zimówka. Jeździj na tym co Masz, ćwicz wytrzymałość i kondycję bo bez tego nie polatasz na maratonach a potem sam zobaczysz czy Cię to bawi i czy chcesz/potrzebujesz lepszy sprzęt.

Odp: Jak zacząć przygodę z Mazovią [wiadomość #18145 jest odpowiedzią na wiadomość #17770] 12-04-2015 18:14 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
tomek
Junior Member
Witam ponownie.jestem po swoim pierwszym maratonie MTB.co mogę powiedzieć- było po prostu super!
Rower dał radę, ja również.wynik może nie powala na kolana,ale spodziewałem się tego.Wybrałem FIT i to jest dystans dla mnie.Na następny też jadę.
Pozdrawiam
Odp: Jak zacząć przygodę z Mazovią [wiadomość #18986 jest odpowiedzią na wiadomość #18145] 05-10-2015 16:38 Przejdź do poprzedniej wiadomości
mazooor
Junior Member
Spoko: co do roweru - jezdzij na tym, co masz: jak sie wkrecisz i tak zmienisz, ale przynajmniej bedziesz wiedzial na tyle duzo, ze wybierzesz cos, co Tobie, a nie innym, bedzie pasowalo.
gratuluje pierwszego startu. Witamy w rodzinie!
Poprzedni wątek: PIASECZNO - zgubiony telefon Sony Ericsson Xperia X8
Idź do forum:

[ PDF ]