Autostop - wspólny dojazd na maraton (ogłoszeń: 0)

Forum rowerowe

Strona główna » Sezon 2013 » Merida Mazovia MTB Marathon » Supraśl -Wrażenia
Supraśl -Wrażenia [wiadomość #13621] 28-07-2013 17:14 Przejdź do następnej wiadomości
szpakul
Miejsce: Poddębie
Senior Member
Witam, Koleżanki i Koledzy jak wrażenia po imprezie. Piękne miast, piękna trasa- to byl mój debiut w Supraslu. Trochę średnio mi poszlo, ale wrażenia bardziej niż średnie.Brakuje mi w bufetach bananów i iso w butelkach. Ale do przeżycia. Przepraszam kolegę z Gerappa za mala kraksę na bufecie. zapraszam
wszystkich za tydzień do Wieliszewa. Chociaż towarzysko. Smile

Odp: Supraśl -Wrażenia [wiadomość #13622 jest odpowiedzią na wiadomość #13621] 28-07-2013 17:31 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
MarcinBieniada
Member
ja widziałem z daleka ten wypadek pod koniec Mega, 5 jechało całym gazem i wyprzedzali jakąś panią z fita, i w tym czasie jakiś niepoczytalny człowiek, mały, tłusty, w kapelusiku i z aparatem przebiegał przez ulicę, a oni w niego, chyba trzech się położyło tak przy 25 kmh na bruk, zaraz się poderwali, ale jednemu koło odpadło i biegł do mety z rowerem na plecach.

http://www.mazoviamtb.pl/Marcin_Bieniada_2204
Odp: Supraśl -Wrażenia [wiadomość #13625 jest odpowiedzią na wiadomość #13622] 28-07-2013 18:57 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
beny099
Miejsce: Supraśl
Junior Member
aaa to temu Policjanci się uwiesili do Pana fotografa Smile
Co do wyścigu- byłem pierwszy raz i bardzo mi się spodobała organizacja Smile Wszystko jasne, prosto opisane. Co prawda chciałem zaliczyć dystans mega ale słoneczko i "spompowanie" się na pierwszych 15 km przekonało mnie, że fit będzie odpowiedniejszy. Za rok się poprawie! Very Happy
Odp: Supraśl -Wrażenia [wiadomość #13626 jest odpowiedzią na wiadomość #13625] 28-07-2013 20:03 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
MEL.
Senior Member
O moich wrażeniach z Białegostoku i Supraśla napiszę później, a na razie (zanim koledzy zarzucą nas informacjami ile wyszło kilometrów i przewyższeń) informuję, że na jednym ze zjazdów znalazłam licznik rowerowy. Przypomniałam sobie o nim dopiero w drodze do domu, dlatego będzie do odbioru dopiero gdzieś w Ełku/Orzyszu.
Osoby, które podejrzewają, że to może być ich licznik proszę o konktakt: bmuzyka (małpa) wp (kropka) pl
oraz informację o:
- modelu licznika
- szacunkowym dystansie, jaki może na nim być zapisany
- średniej prędkości
Na podstawie tych informacji będę uwierzytelniać.

PS. W Supraślu było cudnie!

Odp: Supraśl -Wrażenia [wiadomość #13628 jest odpowiedzią na wiadomość #13626] 28-07-2013 20:49 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Dariusz Elninjo Nagórski
Senior Member
Ja podobnie jak Paweł debiutowałem w Supraślu...
Trasa fantastyczna (pojechałem MEGA ponieważ potrzebowaliśmy więcej pkt. dla teamu)...
Podobnie jak w Olsztynie świetnie ułożone podjazdy (nie zdążałem odpocząć na zjazdach i znowu podjazd), urozmaicone podłoże i świetna zabawa...
Zaczynam smakować MEGA i coraz częściej dochodzę do wniosku, że chyba się przestawię... Do generalki brakuje mi jednego FITa i resztę chyba zrobię MEGA...
Wracając do Supraśla... śliczne miasto, fajne pole namiotowe i drożyzna w barze tatarskim... Smile

http://www.elninjo.eu
Odp: Supraśl -Wrażenia [wiadomość #13629 jest odpowiedzią na wiadomość #13626] 28-07-2013 20:51 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Piteros
Miejsce: Pruszków
Member
Tylko lipa jak zwykle z dystansami, na Mega miało być 58 km a wyszło 50. Nikt nie poinformował o skróceniu dystansu. Nie jestem zawodnikiem z czuba ale jednak planuję rozłożenie sił na dystans o wiele dłuższy.

Odp: Supraśl -Wrażenia [wiadomość #13630 jest odpowiedzią na wiadomość #13629] 28-07-2013 20:57 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Piteros
Miejsce: Pruszków
Member
Ale żeby nie było, bardzo lubię maratony w Supraślu i czasówkę w Białymstoku. Przyjeżdżam tam już 4 rok.

Odp: Supraśl -Wrażenia [wiadomość #13632 jest odpowiedzią na wiadomość #13621] 28-07-2013 21:20 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Paweł Małecki 313
Miejsce: Warszawa/Rzeszów
Junior Member
Była super pogoda, trasa jak rok temu malownicza i szybka...gdyby nie fakt ,że na ok.5km na szutrowej drodze, przy dużej prędkości, jadąc w czole 2sektorem jeden z kolegów miał po lewej glebę, a rower po jego koziołku przez kierownicę przekoziołkował wprost na moje koła i zaliczyłem lądowanie z podwójnym tulupem, koło scentrowane, i dalsza jazda bez euforii z bólem barku i odrapaniami, czas 2:13 a moglo byc duzo lepiej bo się przygotowywałem ostro do Supraśla, może next time będzie lepiej:/ mam nadzieje że Koledze nic się nie stało, P.S dzięki że podszedłeś do mnie jak leżałem i zaproponowałeś pomoc...

www.freshservice.pl
Odp: Supraśl -Wrażenia [wiadomość #13635 jest odpowiedzią na wiadomość #13621] 28-07-2013 21:35 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
sauniere
Junior Member

Witam
Dla mnie pierwszy raz w Supraślu , na pewno nie ostatni .
Trasa przepiękna , objechałem fita dzień wcześniej , zrobiłem parę zdjęć .
Miało być mega było fit , nie żałuje tych kilometrów przejechanych z Łodzi .
Supraśl super , mieszkańcy super x 2 .
Oznakowanie + .
Bufety + , chyba wody nie zabrakło ?
Za rok powrót .
Pozdrawiam
Odp: Supraśl -Wrażenia [wiadomość #13636 jest odpowiedzią na wiadomość #13621] 28-07-2013 21:53 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
ictus
Miejsce: Olsztyn
Member
na prawdę nie rozumiem tego zachwytu nad trasa... trasa mega łatwa, zero techniki... czysto fizyczna
możne mega była ciekawsza ale fitowy kawałek nudyyyy... z możne 2 miejscami gdzie trzeba było dotknąć hamulca
Odp: Supraśl -Wrażenia [wiadomość #13637 jest odpowiedzią na wiadomość #13636] 28-07-2013 22:02 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
tomaszek12
Miejsce: Piastów
Senior Member
ictus napisał 28-07-2013 21:53
na prawdę nie rozumiem tego zachwytu nad trasa... trasa mega łatwa, zero techniki... czysto fizyczna
możne mega była ciekawsza ale fitowy kawałek nudyyyy... z możne 2 miejscami gdzie trzeba było dotknąć hamulca

No zgadzam się fit płaski i szybki ...spodziewałem sie choć jednej górki pod koniec dystansu Sad...średnia pow. 33 km/h
Odp: Supraśl -Wrażenia [wiadomość #13638 jest odpowiedzią na wiadomość #13637] 28-07-2013 22:17 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
MarcinBieniada
Member
do fita nie trzeba było żadnej techniki jazdy, tylko noga i płuco

http://www.mazoviamtb.pl/Marcin_Bieniada_2204
Odp: Supraśl -Wrażenia [wiadomość #13641 jest odpowiedzią na wiadomość #13621] 28-07-2013 22:54 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Krysia
Senior Member
Trasa fajna, chociaż szczerze mówiąc bardziej mi się podobała ta w Puławach.. może ze względu na upał, który jednak dawał się we znaki. Dzięki za postawienie bufetów w cieniu, dzięki temu napoje miały całkiem przyjemną temperaturę, a pewnie też obsługa miała trochę wytchnienia.

Odcinek wspólny z fit był bardzo łatwy, ale zaraz za rozjazdem na Mega zaczynały się górki, więc zachęcam tych, którym było mało, do przejechania Mega za rok.

Odp: Supraśl -Wrażenia [wiadomość #13642 jest odpowiedzią na wiadomość #13641] 28-07-2013 23:12 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
marta
Miejsce: Łódź
Member
to był mój trzeci Supraśl ale po raz pierwszy pojechałam mega i było ... megafajnie :-)upał był oczywiście dobijający ale nie aż tak jak jedna z górek, które przyszło nam pokonać (bo niestety o tej jednej nie mogę napisać, że przyszło mi ją podjechać:-P ). Niestety znów problem z dystansami, nie chodzi mi nawet o rozkładanie sił i takie tam ale całkiem serio obawiałam się, że skoro największe górki mają być ok 50 km a ja 'umieram' na czterdziestym to chyba po raz pierwszy będę musiała się wycofać bo nie dam rady.
Bardzo fajne miasteczko i pole namiotowe, oznaczenie trasy też - to że nie zauważyłam jednego z zakrętów i zaliczyłam gustowną glebę to raczej moja wina. No i niestety nie zrozumiem i nie zaakceptuję chyba braku jedzenia na bufecie końcowym (nie mówię oczywiście o makaronie ale o ciastach, ciastkach lub czymkolwiek innym).
ogólnie jednak bardzo na plus:-)

Odp: Supraśl -Wrażenia [wiadomość #13644 jest odpowiedzią na wiadomość #13621] 29-07-2013 08:11 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
ola417
Junior Member
generalnie wszystko fajnie tylko nie było mi dane ukończyc maratonu. po męczących górkach w końcu wyjeżdzamy z lasu na drogę, panowie w quadzie prowadzą nas na lewo pytając najpierw o dystans, dalej żadnych oznaczeń ale jadę skoro tak wskazali. szeroka droga z górki to jedzie sie szybko, oznaczeń dalej brak. na drodze nikogo. dojeżdzam do wyjazdu na szosę, dalej nie ma ani oznaczeń ani nikogo z obsługi więc zawracam (hamowanie przed szosą było dośc ostre bo się jej tam nie spodziewałam...). w drodze powrotnej spotykam pana z obsługi, rozmawia przez telefon a na moje pytanie w ktora strone wskazuje że na lewo. no to jadę. ale cos mi nie pasuje bo mam wrażenie że już tędy jechałam. po około 5 km spotykam innego zawodnika, który się wraca. sprawdzamy na sporttrackerze i rzeczywiście znowu jedziemy tą samą trasą. Wracamy sie do punktu gdzie stał szanowny pan z obsługi. ani po nim śladu, po oznaczeniach również. odpalamy gps i wracamy szosą do Suprasla...

Drogi Organizatorze, przekaz proszę osobom kierującym ruchem jak maja prowadzić zawodników. Stwierdzenie, że tam trzeba jechać bo tam wszyscy jadą nie jest zbyt fajne jak się je słyszy po 45km ciezkiej trasy. i jak to jest że maraton się jeszcze nie skończył a zdejmowane są juz oznaczenia? Nie dziwne że druga pani z giga nie dojechała skoro nie miała wskazówek...

Odp: Supraśl -Wrażenia [wiadomość #13646 jest odpowiedzią na wiadomość #13644] 29-07-2013 09:25 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
rajsca
Miejsce: Warszawa
Junior Member
Mi się bardzo podobało. Dla mnie trasa była wyjątkowo dobrze oznakowana, ale ja nie jechałam giga...
Rzeczywiście, nie było ciasta! Niejmniej jednak, pewnie i tak tam wrócę Smile

A, i rzeczywiście, lipa z dystansem Sad

[Uaktualnione dnia: 29-07-2013 09:26]

zgłoś wiadomość moderatorowi

Odp: Supraśl -Wrażenia [wiadomość #13647 jest odpowiedzią na wiadomość #13646] 29-07-2013 09:59 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
PawelA
Member
Ja podobnie jak ola417 pobłądziłem na końcówce. Wjechałem na pętle Giga - nie było już nikogo kto kierował na rozjeździe a strzałki w dalszej części były niebieskie a nie fioletowe.
W trakcie wyścigu próbowałem się dowiedzieć gdzie powinienem jechać i tu doszło do niemiłej niespodzianki:

- leśnik zabezpieczający trasę nie potrafił mi odpowiedzieć gdzie jest trasa, stwierdził, że tam wszyscy jadą i wpuścił mnie dalej na drugą pętle - według organizatora nie musi znać trasy.
    - dwóch panów na quadach zbierających oznaczenia (z obsługi wyścigu) też nie potrafili mi udzielić informacji jak powinienem jechać,
    - z dwóch prób dodzwonienia się na NUMER ALARMOWY, jednej nikt nie odebrał - to jest MAŁO PROFESJONALNE podejście do organizacji wyścigu,

Dodatkowo pomyłka o 8 kilometrów dla trasy mega to nieporozumienie.
Odp: Supraśl -Wrażenia [wiadomość #13648 jest odpowiedzią na wiadomość #13646] 29-07-2013 10:05 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Niedźwiedź
Junior Member
hej, ja jechałem w końcówce giga a oznaczenia były ok., podziękowania dla Jacka z SUPERDROB BIKE TEAM za H2O

Odp: Supraśl -Wrażenia [wiadomość #13650 jest odpowiedzią na wiadomość #13648] 29-07-2013 11:55 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Tassman
Miejsce: Karczew
Member
Hey. Nie ma sprawy, jazda o suchym pysku w taką pododę to nic zabawnego. Ja też nie miałem problemów z oznakowaniem trasy, niestety jak jedzie się samemu trzepa sie bardziej rozgladać, a jak w grę wchodzi potworne zmeczenie trudno o koncentrację. Trasa fantastyczna, kapitalne zjazdy, i mocne interwały, ukończenie maratonu dało mi dużą satysfakcję . Myślę, że suma przewyższen nie wyszła jakoś interesująco duża, ale ilość podjazdów i ich nachylenie już tak, i momo podobnej skali trudności np do Olsztyna, to Supraśl to zupełnie inna "skala trudności".

Odp: Supraśl -Wrażenia [wiadomość #13652 jest odpowiedzią na wiadomość #13650] 29-07-2013 12:47 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
PKalata
Junior Member
Super: ładna pogoda, fantastyczna atmosfera, bardzo ciekawa, przepiękna krajobrazowo a zarazem wymagająca trasa. W chwili wolnej chętnie wybiorę, się całkowicie prywatnie aby jeszcze raz na spokojnie i bez emocji przejechać trasę.
Odp: Supraśl -Wrażenia [wiadomość #13674 jest odpowiedzią na wiadomość #13652] 30-07-2013 11:06 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Wieczorny
Miejsce: Legionowo
Junior Member
Czy ktoś wie ile było przewyższeń na giga?

Odp: Supraśl -Wrażenia [wiadomość #13676 jest odpowiedzią na wiadomość #13674] 30-07-2013 12:03 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Niedźwiedź
Junior Member
u mnie wyszło 1100m a max podjazd 30%

Odp: Supraśl -Wrażenia [wiadomość #13678 jest odpowiedzią na wiadomość #13676] 30-07-2013 12:24 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
PawelA
Member
Czy mógłby ktoś udostępnić tracka z dystansu Mega. Sprawdzę gdzie pobłądziłem. Sad
Odp: Supraśl -Wrażenia [wiadomość #13679 jest odpowiedzią na wiadomość #13678] 30-07-2013 12:26 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
marta
Miejsce: Łódź
Member
proszsz...Smile
http://www.sportypal.com/Workouts/Details/3325632

Odp: Supraśl -Wrażenia [wiadomość #13680 jest odpowiedzią na wiadomość #13674] 30-07-2013 12:38 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
maon
Junior Member
A mi GIGA 730m - Garmin 310XT, dystans 75 km
Odp: Supraśl -Wrażenia [wiadomość #13685 jest odpowiedzią na wiadomość #13680] 30-07-2013 14:31 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
tomaszek12
Miejsce: Piastów
Senior Member
maon napisał 30-07-2013 12:38
A mi GIGA 730m - Garmin 310XT, dystans 75 km

Ciekawe kiedy będą urealnione wyniki dystansów w wynikach bo miało być 85 km. ,a na mega 58 km. ,a według Gps wyszło ok. 50 !!!
Odp: Supraśl -Wrażenia [wiadomość #13701 jest odpowiedzią na wiadomość #13685] 31-07-2013 10:44 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
mwybranowski
Junior Member
Mi niestety lancuch pekl na 27km Mega. Chcialbym bardzo podziekowac Piotrowi Jakubowskiemu (971) za pozyczenie skuwacza do lancucha. Niestety na niewiele sie zdal bo robilem to pierwszy raz i po jakis 20 minutach, gdy juz skulem lancuch to po przejechaniu 200m pekl mi znow wiec chyba musze sie doszkolic.

Skuwacz zostawilem w biurze zawodow, tylko chyba wtedy pomylilem numer i podalem 987 - jednak mam nadzieje ze udalo sie odebrac.

Pozdrawiam i do zobaczenia
Odp: Supraśl -Wrażenia [wiadomość #13705 jest odpowiedzią na wiadomość #13621] 31-07-2013 21:44 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
htkredek
Member
Uroki Supraśla znałem od kilkunastu lat i fajnie było poznać go od tej strony zwłaszcza, że nie spodziewałem się tylu podjazdów na trasie. Oczywiście czytałem na forum, że to taki maraton góra/dół, ale nie dowierzałem. Jak dla mnie podjazdów było za dużo i za bardzo kumulowały się na pierwszych około 15 km fita. (mam myśli moje możliwości, a nie układ trasy) Później było już płasko, ale co sił uciekło to uciekło. Zauważam też, że zdecydowanie łatwiej jeździ mi się w chłodzie i deszczu niż w upale. (fajnie że przeważały odcinki po Puszczy Knyszyńskiej).

Z maratonu jestem zadowolony - wynik w granicach możliwości - nowy rower już mtb też nie zawiódł. Na pewno Supraśl będę chciał jeszcze odwiedzić. Na rowerze oczywiście.

Jeszcze takie moje odczucie odnośnie sektorów. W Puławach awansowałem z 8 do 7 i od razu różnica w tempie od startu bardzo duża. Na trasie mało osób wyprzedzonych, pewnie kilka razy tyle mnie wyprzedziło. Człowiek zastanawia się czy to ja taki słaby czy inni mocni Smile

Odp: Supraśl -Wrażenia [wiadomość #13966 jest odpowiedzią na wiadomość #13705] 26-08-2013 08:52 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
mirek
Junior Member
Niestety na trasie zostało dużo opakowań po żelach. Można dośc łatwo zlokalizować przebieg trasy Mazovii właśnie po śmieciach.
Odp: Supraśl -Wrażenia [wiadomość #19877 jest odpowiedzią na wiadomość #13966] 17-10-2016 08:39 Przejdź do poprzedniej wiadomości
oxesest
Miejsce: Jelenia Góra
Junior Member
Witam, ostatni raz w Supraślu byłam 3 lata temu, czy od tego czasu dużo się tam zmieniło jeśli chodzi o trasyksięgowa Jelenia Góra?

[Uaktualnione dnia: 04-11-2016 10:08]

zgłoś wiadomość moderatorowi

Poprzedni wątek: Zdjęcia 2013r
Idź do forum:

[ PDF ]