Autostop - wspólny dojazd na maraton (ogłoszeń: 0)

Forum rowerowe

Strona główna » Rowerowe różności » Trening, odżywianie i zdrowie » Ubezpieczenie NNW i OC
Ubezpieczenie NNW i OC [wiadomość #20199] 26-06-2017 23:26 Przejdź do następnej wiadomości
riwo999
Miejsce: Piaseczno
Junior Member
Cześć,

Mam do Was pytanie. Głównie do osób nie zrzeszonych w klubach.

Czy, i jeśli tak, to gdzie się ubezpieczacie na czas startów w maratonach?
Czytam od dwóch dni, po kolei, OWU wszystkich towarzystw ubezpieczeniowych i jeszcze nie znalazłem takiego, które by oferowało pakiet NNW i OC dla startów w zawodach.
Bez problemu można kupić NNW, dla zdarzeń na terenie Polski, rozszerzone o wyczynowe uprawianie sportów lub uprawianie sportów ekstremalnych (lub - ponieważ różne OWU, różnie klasyfikują udział w maratonach MTB zawodników amatorów nie zrzeszonych w żadnym klubie), natomiast we wszystkich OWU, które do tej pory sprawdziłem, OC nie obejmuje zdarzeń związanych ze startem w maratonach.
Generali i Allianz chronią w przypadku amatorskiego uprawiania kol. górskiego (wg. OWU - sport ekstremalny), natomiast w przypadku startu w zawodach sportowych już nie.

Nie jestem zawodnikiem żadnego klubu, nie mam więc możliwości wykupienia ubezpieczenia klubowego, a w przypadku jakiejś kraksy z mojej winy czy po prostu w wyniku nieszczęśliwego wypadku chciałbym być w stanie wynagrodzić komuś np. pękniętą karbonową ramę..

Jestem ciekawy waszych opinii.

Pozdrawiam Marcin
Odp: Ubezpieczenie NNW i OC [wiadomość #20211 jest odpowiedzią na wiadomość #20199] 30-06-2017 13:47 Przejdź do poprzedniej wiadomości
riwo999
Miejsce: Piaseczno
Junior Member
Łatwo nie było, ale znalazłem.
Ubezpieczenie w PZU, osobna polisa NNW i osobna OC.
Podaję szczegóły poniżej, dla zainteresowanych.

Polisa NNW Sport na terytorium RP, ważna tylko w czasie trwania zawodów (w OWU: 'ograniczony czas ochrony'), zawierana na konkretny dzień.
SU 100000 zł
Składka 2,5zł

Polisa OC sportowców na terytorium RP, ważna przez 24h.
SU 100000 zł
Składka 32 zł

Trzeba kupić osobiście w oddziale lub u agenta.
Poprzedni wątek: Suplementacja
Idź do forum:

[ PDF ]