Autostop - wspólny dojazd na maraton (ogłoszeń: 2)

Oferuję transport Dokąd: Cisowianka Mazovia MTB Marathon - Toruń (2018-09-29) Wyjazd:2018-09-28 Powrót:2018-09-29 Miejsce dla:x 3  i   x 3 - więcej

Szukam transportu Dokąd: GOLUB-DOBRZYŃ MTB MARATON Wyjazd:2018-09-23 Powrót:2018-09-23 Miejsce dla:x 1  i   x 1 - więcej

Forum rowerowe

Strona główna » Rowerowe różności » Magiel » Gdzie trzymacie rower - blokersi?
Gdzie trzymacie rower - blokersi? [wiadomość #18676] 23-06-2015 00:08 Przejdź do następnej wiadomości
Macu
Miejsce: Warszawa
Junior Member
Cześć,

Jako że dopiero zacząłem swoją przygodę z maratonami MTB, co pociągnęło za sobą przymus zakupienia jakiegoś sensownego roweru, pojawił się problem gdzie swoje cacko trzymać. Wszakże parę ładnych godzin trzeba było przesiedzieć przed korporacyjnym biurkiem, by na ten luksus odłożyć. Wszyscy właściciele domków jednorodzinnych, willi konstancińskich i wszelkich innych pałaców w stylu klasycystycznym takowego problemu nie doświadczają, jednak brać gnieżdżąca się, cytując Martynę Jakubowicz, w domach z betonu, albo innych Zielonych Zakątkach i Marinach Mokotów, z pewnością wykaże większe zrozumienie tematu. Tematu, który, jak należy dodać, zdaje się nie przywodzić na myśl żadnego perfekcyjnego rozwiązania. Bo cóż można?

- trzymać rower w mieszkaniu? Żona tudzież inna estetka będzie ganiać z wałkiem.
- balkon? Tuż to jak psa na dwór wyrzucić w największą ulewę.
- piwnica? Od dzieciństwa ciemne labirynty podziemnych korytarzy napawały mnie grozą, jednak złodzieje zdają się nie podzielać moich sentymentów.
- samochód? Niepraktyczne. A jak buchną dwa na raz, to już w ogóle koniec świata.

Po wielu godzinach rozmyślań, wewnętrznych dywagacji i ogólnej schizofrenii, osobiście postawiłem jednak na opcję piwnicy, mając do dyspozycji taką, która znajduje się na strzeżonym i ogrodzonym osiedlu. Niemniej chętnie dowiem się dowiem jakie nieidealne rozwiązania wy wybraliście? No chyba, że jest tu taki ktoś, kto odnalazł kamień filozoficzny?

Pozdrawiam,
Macu

[Uaktualnione dnia: 23-06-2015 00:12]

zgłoś wiadomość moderatorowi

Odp: Gdzie trzymacie rower - blokersi? [wiadomość #18693 jest odpowiedzią na wiadomość #18676] 25-06-2015 07:28 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
escamillo
Senior Member

wszystkie 4 sztuki w mieszkaniu 25m2

Odp: Gdzie trzymacie rower - blokersi? [wiadomość #18695 jest odpowiedzią na wiadomość #18693] 25-06-2015 13:10 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
zales
Senior Member

W ściśle tajnym magazynie, w mega pancernym sejfie strzeżonym przez roboty z laserami.... ;>

.....a tak poważnie - w piwnicy. Żona nie pozwala w domu... Sad

Odp: Gdzie trzymacie rower - blokersi? [wiadomość #18722 jest odpowiedzią na wiadomość #18695] 09-07-2015 15:35 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Bury
Senior Member
Na zabudowanym balkonie. Swietnie sie przechowuje. Drugi w zimie trzymam w domu pod Wawą

Crazy Racing Team
Odp: Gdzie trzymacie rower - blokersi? [wiadomość #18911 jest odpowiedzią na wiadomość #18676] 13-09-2015 11:59 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
s0843
Member
Moje rowery trzymam w piwnicy.
Przyznam jednak, że bardziej by mi było żal rowerków dziecięcych niż mojego starego strupa-górala.

Kiedyś dawno....bardzo dawno temu, jak jeszcze mieszkałem z rodzicami i złodziejstwo panoszyło się bardziej, trzymałem swój rower w mieszkaniu.

Kiedyś na pewno nastąpi ten moment, że nawet i ten mój stary rower zniknie, bo kilka lat temu jak dopiero się na ten lokal wprowadzałem, miałem wjazd na piwnicę. Nie było na szczęście jeszcze rowerów, a tylko rupieciarnia, więc nic nie zniknęło.

Nie poradzisz. Jak mają ukraść to ukradną. Jak będziesz trzymał na kwadracie, to Ci żona żyć nie da. Jak w jakimś oddalonym schowku to będziesz miał zawsze wymówkę że daleko jest podejść i Ci się nie chce. A jak w piwnicy to co kilka lat masz szansę mieć nowy rower, bo stary zniknie Wink

Jak masz okolice jakąś gorącą, to mogę polecić trzymanie jakiegoś starego grata do treningów w piwnicy, a swój rower-cacuszko może w robocie i zabierać go tylko na zawody.
Ja nie wiem czy bym było taki skłonny trzymać rower za kilka koła u siebie w piwnicy, chociaż moja okolica jest raczej z tych spokojnych.

Początkujący
Odp: Gdzie trzymacie rower - blokersi? [wiadomość #20354 jest odpowiedzią na wiadomość #18676] 07-11-2017 15:47 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
wiktor1111
Junior Member
ja trzymam w wozkarni gdzie wstawilem drzwi antywlamaniowe

[Uaktualnione dnia: 13-11-2017 15:22]

Odp: Gdzie trzymacie rower - blokersi? [wiadomość #20364 jest odpowiedzią na wiadomość #20354] 29-11-2017 00:31 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
aesop
Junior Member
Ja trzymam na zabudowanym balkonie. Gdy wynajmowałem mieszkanie, to trzymałem w piwnicy (była ona połączona z parkingiem podziemnym i na -1 dojeżdżala winda, więc nie była to wielka niedogodność). Całe podziemie było monitorowane, więc jakoś bardzo nie bałem się o sprzęt.

[Uaktualnione dnia: 04-12-2017 23:58]

Odp: Gdzie trzymacie rower - blokersi? [wiadomość #20484 jest odpowiedzią na wiadomość #20364] 17-05-2018 14:12 Przejdź do poprzedniej wiadomości
beat-morka
Junior Member
Ja w wynajmowanym mieszkaniu trzymałam rower w piwnicy, która niestety nie była zbyt wielka, ale ogromnym plusem było to, że też mieszkałam na strzeżonym osiedlu i raczej piwnice były dość bezpieczne. Potem przez jakiś czas trzymałam rower na balkonie, ale było to zdecydowanie mało praktyczne (nawet mimo tego, że daleko mi do perfekcyjnej pani domu Very Happy ). Teraz znów trzymam rower w piwnicy i póki co, odpukać, też nic złego się z nim nie dzieje.
Poprzedni wątek: Wskazywanie wysokości m.n.p.m ? (aplikacja)
Następny wątek: Moja wina, moja skóra - ku przestrodze.
Idź do forum:

[ PDF ]