Autostop - wspólny dojazd na maraton (ogłoszeń: 1)

Oferuję transport Dokąd: MARATON MTB RYBNO Wyjazd:2018-10-20 Powrót:2018-10-20 Miejsce dla:x 2  i   x 2 - więcej

Forum rowerowe

Strona główna » Rowerowe różności » Sprzęt » Przeciekające hamulce na tłoczku - M595 Shimano deore (czy to jest naprawialne?)
Przeciekające hamulce na tłoczku - M595 Shimano deore [wiadomość #12099] 21-05-2013 20:51 Przejdź do następnej wiadomości
KrzysztofMTB
Miejsce: Warszawa
Senior Member
Zauważyłem że często tylne klocki słabo działają. Mam wrażenie że hamulec sam z siebie się zapowietrza. Jak dzisiaj wyczyściłem tłoczki/hamulce/uzupełniłem płyn zauważyłem że hamulec puszcza bąbelki. Czy to jest naprawialne? Można samemu to zrobić czy hamulec do kosza?
filmik z usterką:
http://youtu.be/CtrNAlYcq9Q

Odp: Przeciekające hamulce na tłoczku - M595 Shimano deore [wiadomość #12102 jest odpowiedzią na wiadomość #12099] 21-05-2013 22:13 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
gepardOS
Senior Member
Wydaje mi się, że Shimano nie sprzedaje osobno uszczelek do tłoczków, bo ewidentnie poszła uszczelka (chyba, że hamulec nie jest do końca odpowietrzony i w zacisku zostało powietrze) - problem występuje ponoć w kilku modelach Shimano, jeśli jeździ się mocno poniżej zera. Aczkolwiek na gwarancji mogą wymienić zacisk, jeśli już jest po, można kupić nowy zacisk, tylko czy warto?

Snajper - ten przynajmniej ma w życiu jakiś cel...
Odp: Przeciekające hamulce na tłoczku - M595 Shimano deore [wiadomość #12120 jest odpowiedzią na wiadomość #12102] 22-05-2013 10:15 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
KrzysztofMTB
Senior Member
No właśnie nie ma uszczelek, jest po gwarancji i w zimie mocno jeżdżony. Jak to czy warto kupić? W sensie że nie warto znowu shimano? bo coś muszę zrobić - hamulec kiepsko działa (prawie wcale).

Odp: Przeciekające hamulce na tłoczku - M595 Shimano deore [wiadomość #12125 jest odpowiedzią na wiadomość #12120] 22-05-2013 13:34 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
koks
Miejsce: mazowsze
Junior Member

http://www.velotech.sklepna5.pl/towar/239/uszczelki-do-tlocz kow-hamulcow-hydraulicznych-shimano.html
Odp: Przeciekające hamulce na tłoczku - M595 Shimano deore [wiadomość #12135 jest odpowiedzią na wiadomość #12125] 22-05-2013 16:12 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
gepardOS
Senior Member
Koks, dzięki za info, sporo ludzi się ucieszy.
@ KrzysztofMTB, nie mam nic do hamulców Shimano, sam używam XT 775 i nie mam najmniejszego zamiaru wymieniać. Chodziło mi o wymianę samego zacisku: http://allegro.pl/zacisk-hamulca-tarczowego-shimano-deore-br -m596-bs-i3212246748.html, ale wymiana uszczelek jet tańsza, a o to chodzi przecież.

Odp: Przeciekające hamulce na tłoczku - M595 Shimano deore [wiadomość #12140 jest odpowiedzią na wiadomość #12135] 22-05-2013 18:02 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
KrzysztofMTB
Senior Member
dziękuję za linki i uwagi - zamówiłem uszczelki!!!!

Odp: Przeciekające hamulce na tłoczku - M595 Shimano deore [wiadomość #15396 jest odpowiedzią na wiadomość #12140] 25-03-2014 12:43 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
gepardOS
Senior Member
Odświeżam temat, jako, że sam musiałem zrobić serwis moich XT. Ze względu na to, że Shimano nie oferuje uszczelek tłoczków, zamówiłem takowe w GG Trading, po ok. 8zł brutto sztuka - pasują do wszystkich modeli Shimano o średnicy tłoczka 21mm, kod uszczelki R15 M 20,8x25,1x2 NBR. Po wymianie uszczelek i zalaniu hamulca wszystko działa prawidłowo, mam nadzieję, że już tak zostanie. Parę uwag odnośnie serwisowania: w XT 775, Saint, XTR 975 dekielek tłoczka ma lewy gwint i wykręca się do wewnątrz zacisku; najpierw trzeba wypchnąć tłoczek od strony koła (naciskając klamkę i blokując tłoczek zewnętrzny, jego wypycha się dekielkiem), ważne jest, aby podcięcie pod uszczelkę w zacisku bardzo dobrze oczyścić, pędzelkiem w benzynie, szmatką, itd; same tłoczki warto lekko spolerować np. szmatką z pastą do zębów. Tłoczki w zacisku i same uszczelki montuje się tylko na olej mineralny, to powinno wystarczyć. Ostrzegam, że do serwisu hamulców dobre chęci nie wystarczą, bez pewnych umiejętności odradzam działanie na własną rękę, tym bardziej na dwie lewe ręce...
index.php?t=getfile&id=709&private=0
  • Załącznik: XT 2.jpg
    (Rozmiar: 447.04KB, Pobrane 6701 razy)

Odp: Przeciekające hamulce na tłoczku - M595 Shimano deore [wiadomość #15402 jest odpowiedzią na wiadomość #15396] 25-03-2014 17:28 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Mack70
Miejsce: Bełchatów
Senior Member
Polerować powierzchnie boczne, tzn te na których ślizga się uszczelka?
Odp: Przeciekające hamulce na tłoczku - M595 Shimano deore [wiadomość #15411 jest odpowiedzią na wiadomość #15402] 25-03-2014 23:40 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
gepardOS
Senior Member
Mack70 napisał 25-03-2014 17:28
Polerować powierzchnie boczne, tzn te na których ślizga się uszczelka?

Tak, ale z wyczuciem, nie ma mowy o polerowaniu "na lustro", jeśli są jakieś zadziory, papier wodny 1500 i dopiero pasta polerska. Nie wspomniałem w poprzednim poście, że potrzebny jest specjalny klucz do dekielka, do zamówienia na nusiu.pl, koszt ok. 26zł.

Odp: Przeciekające hamulce na tłoczku - M595 Shimano deore [wiadomość #20372 jest odpowiedzią na wiadomość #15396] 05-01-2018 12:50 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
zamoy
Junior Member
gepardOS napisał 25-03-2014 12:43
Odświeżam temat, jako, że sam musiałem zrobić serwis moich XT. Ze względu na to, że Shimano nie oferuje uszczelek tłoczków, zamówiłem takowe w GG Trading, po ok. 8zł brutto sztuka - pasują do wszystkich modeli Shimano o średnicy tłoczka 21mm, kod uszczelki R15 M 20,8x25,1x2 NBR. Po wymianie uszczelek i zalaniu hamulca wszystko działa prawidłowo, mam nadzieję, że już tak zostanie. Parę uwag odnośnie serwisowania: w XT 775, Saint, XTR 975 dekielek tłoczka ma lewy gwint i wykręca się do wewnątrz zacisku; najpierw trzeba wypchnąć tłoczek od strony koła (naciskając klamkę i blokując tłoczek zewnętrzny, jego wypycha się dekielkiem), ważne jest, aby podcięcie pod uszczelkę w zacisku bardzo dobrze oczyścić, pędzelkiem w benzynie, szmatką, itd; same tłoczki warto lekko spolerować np. szmatką z pastą do zębów. Tłoczki w zacisku i same uszczelki montuje się tylko na olej mineralny, to powinno wystarczyć. Ostrzegam, że do serwisu hamulców dobre chęci nie wystarczą, bez pewnych umiejętności odradzam działanie na własną rękę, tym bardziej na dwie lewe ręce...
index.php?t=getfile&id=709&private=0

Witam, niestety te uszczelki nie trzymają, zamówione, wstawione w serwisie, napełnione, kilka razy wciśnięte, i olej widoczny na klockach. Bardzo możliwe ze muszą być wykonane z innego materiału. Wstawiam ten post aby zaoszczędzić czytającym ten post w przyszłości wydatków. Pozdrawiam Smile
Odp: Przeciekające hamulce na tłoczku - M595 Shimano deore [wiadomość #20373 jest odpowiedzią na wiadomość #20372] 06-01-2018 09:03 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
colinSTi
Member

zamoy napisał 05-01-2018 12:50
Witam, niestety te uszczelki nie trzymają, zamówione, wstawione w serwisie, napełnione, kilka razy wciśnięte, i olej widoczny na klockach. Bardzo możliwe ze muszą być wykonane z innego materiału. Wstawiam ten post aby zaoszczędzić czytającym ten post w przyszłości wydatków. Pozdrawiam Smile

To zmień serwis, albo zrób to sam. Wymieniałem osobiście te uszczelki i od 2 lat mam spokój z przeciekaniem (XT 775)

Odp: Przeciekające hamulce na tłoczku - M595 Shimano deore [wiadomość #20378 jest odpowiedzią na wiadomość #20373] 11-01-2018 13:52 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
zamoy
Junior Member
colinSTi napisał 06-01-2018 09:03
zamoy napisał 05-01-2018 12:50

To zmień serwis, albo zrób to sam. Wymieniałem osobiście te uszczelki i od 2 lat mam spokój z przeciekaniem (XT 775)

A gdzie dostanę ten klucz shimano? Niestety w oficjalnej sprzedaży już go nie ma. Uszczelki wymienione na tyle i przodzie, xtr 975, zweryfikowałbym sam czy te uszczelki są poprawnie umieszczone. Co mogło pójść nie tak w serwisie? Czy to aby nie prosta czynność w stylu wyjmij jedno włóż drugie?
Odp: Przeciekające hamulce na tłoczku - M595 Shimano deore [wiadomość #20379 jest odpowiedzią na wiadomość #20378] 12-01-2018 10:37 Przejdź do poprzedniej wiadomości
colinSTi
Member

zamoy napisał 11-01-2018 13:52
A gdzie dostanę ten klucz shimano? Niestety w oficjalnej sprzedaży już go nie ma. Uszczelki wymienione na tyle i przodzie, xtr 975, zweryfikowałbym sam czy te uszczelki są poprawnie umieszczone. Co mogło pójść nie tak w serwisie? Czy to aby nie prosta czynność w stylu wyjmij jedno włóż drugie?

Pytaj czy jeszcze będą: http://www.nusiu.pl/klucze-do-zaciskow/29-klucz-do-zaciskow- xt.html . Coś musiało pójść nie tak, skoro wciąż cieknie...

Poprzedni wątek: kultowe trampki Converse - czy może oszustwo?
Następny wątek: Jakie koła?
Idź do forum:

[ PDF ]