Autostop - wspólny dojazd na maraton (ogłoszeń: 0)

Forum rowerowe

Strona główna » Sezon 2018 » Mazovia MTB Marathon » opis/dane trasy na stronie www
opis/dane trasy na stronie www [wiadomość #20566] 05-07-2018 08:22 Przejdź do następnej wiadomości
ppiotr
Senior Member
Witam. Dlaczego na stronie Mazovii nie udaje się z pewnym wyprzedzeniem podać rzetelnych danych dotyczących długości poszczególnych tras, lokalizacji bufetów, rozjazdu 1/2 Pro/Pro i limitu wjazdu na trasę Pro. Jest to bardzo uciążliwe, że o wszystkim można się dowiedzieć dopiero na tablicy informacyjnej w miasteczku a i tak po przejechaniu trasy licznik pokazuje inny dystans (krótszy).
Startuję od 2006r. i muszę przyznać że w tym roku wygląda to najgorzej...
Myślę, że przydałby się pewien nacisk od uczestników na organizatora, żeby podszedł do tematu z większa uwagą, wypowiadanie się na forum, przesyłanie maili na adresy kontaktowe.
Na początku sezonu na wszystkie edycje wklejono z wyprzedzeniem te same dystanse. Już lepiej byłoby pozostawić przyszłe edycje bez żadnych danych szczegółowych do czasu ich ostatecznego ustalenia i od razu publikować rzetelne informacje.
Zauważyłem, że nikt od organizatora nie zagląda na forum i nie ma szansy doczekać się komentarza organizatora - zobaczymy czy tym razem będzie inaczej.
Pozdrawiam,

[Uaktualnione dnia: 05-07-2018 08:29]

zgłoś wiadomość moderatorowi

Odp: opis/dane trasy na stronie www [wiadomość #20567 jest odpowiedzią na wiadomość #20566] 05-07-2018 18:01 Przejdź do poprzedniej wiadomości
chinytao
Miejsce: Skarżysko - Kamienna
Junior Member
Hm. I ja mam takowe spostrzeżenia co Kolega. To, że jest różnica w dystansach na licznikach ma wiele czynników, np.: rodzaj czujnika, jego dokładność, złe wprowadzenie obwodu opony (często wprowadza się standardowy obwód koła). Do tego jeszcze dochodzi mierzona odległość przez aplikacje, która działając na różnych telefonach wskaże różne odległości i przewyższenia. Przykładem jest apka STRAVA i Licznik Garmin. Ta sama odległość przejechana wspólnie da inne km i przewyższenia. Organizator zmienia dł. tras i ich trudność.... I tu są dwie opcje. 1 to ma wpływ na warunki atmosferyczne i bezpieczeństwo. 2 opcja niedokładność.
To, że organizator "czaruje" w długości trasy to wielki minus, a to że nie ma możliwości dokładnego zgrania trasy ("GPS Ślad") to także minus. Tu dam przykład ŚLR gdzie trasa jest podana nawet kilka dni wcześniej i każdy może sobie ją dokładnie zwiedzić, a nawet oznaczona taśmami. Co do tego czy organizator czyta nasze posty to się okaże ???

Smile Smile
Poprzedni wątek: Loty na 13 km w Brodnicy
Następny wątek: Sektor 1 - szy
Idź do forum:

[ PDF ]