Autostop - wspólny dojazd na maraton (ogłoszeń: 0)

Forum rowerowe

Strona główna » Sezon 2018 » Mazovia MTB Marathon » czy warto jechać do Mławy
czy warto jechać do Mławy [wiadomość #20611] 11-10-2018 09:33 Przejdź do następnej wiadomości
ppiotr
Senior Member
Czy warto spędzić w aucie dojeżdżając z okolic Warszawy 5 godzin, żeby wziąć udział w wyścigu na dystansie Mega (1/2 pro) o długości 32 km (czyli w przybliżeniu 1,5 godziny)?
Odpowiedzcie sobie sami.
Fitowców nawet nie pytam.
Czy nie lepiej po prostu wyjść z domu i przejechać się 2 czy 3 godzinki po okolicy bez męczenia się w aucie, wydatków na paliwo i opłatę startową. A ile bardziej ekologicznie, bez zanieczyszczania środowiska spalinami.
Kiedyś udział w Mazovii miał więcej sensu, dystanse mega po 50-60 km. ok. 3 godzin w siodle.
Obecnie robi się to impreza nie sportowa a towarzyska...
Odp: czy warto jechać do Mławy [wiadomość #20612 jest odpowiedzią na wiadomość #20611] 11-10-2018 12:56 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
ppiotr
Senior Member
Więcej sensu miałby epilog w Legionowie, Józefowie czy Mrozach...
Albo nawet w Kazimierzu Dolnym nad Wisłą.

[Uaktualnione dnia: 11-10-2018 12:57]

zgłoś wiadomość moderatorowi

Odp: czy warto jechać do Mławy [wiadomość #20613 jest odpowiedzią na wiadomość #20611] 15-10-2018 10:44 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
NoPedal
Miejsce: Warszawa
Member
Nie ma sensu, nie jedź Razz
Odp: czy warto jechać do Mławy [wiadomość #20614 jest odpowiedzią na wiadomość #20611] 18-10-2018 01:12 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
blazerp
Junior Member
Zgadzam sie z opinia ze Mazovia cos sie zbyt skraca a dodatkowo oddala od centrum mazowsza- moze to i samolubne ale chyba kazdy widzi ze wiekszosc zawodnikow jest z Warszawy i okolic w tym cyklu.
Po calym sezonie licze ze organizator zreflektuje sie i wroci do formuly zawodow z poprzednich lat gdzie dystanse byly dluzsze i byly to bardziej maratony a mniej dlugie wyscigi XC. Gdzie takie legendarne zawody jak 89km w Puławach na Giga gdzie slabsi zawodnicy mocno przekraczali 4 godziny na trasie. Obecne dystanse 1/2 pro i pro sa krotkie i wszystkie tak zaplanowane by pierwsi przejechali nawet najdluzszy dystans w ok 2h20min .
Mi sie to przestalo podobac , jak slusznie inni zwracaja uwage koszty dojazdow tez zaczynaja byc uciazliwe- torun 500km , olsztyn 400km , ełk 500, janow lubelski 500,
2 razy tyle czasu w podrozy niz na trasie nawet na dystansie Pro.
Tez wydaje mi sie, ze taki EPILOG powinien byc np w legionowie, kampinosie, otwocku czy nawet na kabatach

Co do sensu wyjazdu do Mławy- bez sensu , nie jade
Odp: czy warto jechać do Mławy [wiadomość #20616 jest odpowiedzią na wiadomość #20611] 29-10-2018 10:57 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Tokage_2
Senior Member
Też mam ogromną nadzieję, że Cezary wróci do tendencji z lat 2016-2017 - wg. mnie (i wielu znajomych z Mazovii) najlepszych lat tego cyklu, gdzie trasy były ciekawe, dystanse sensowne, a całość nie szła w kierunku gonek w podwarszawskim kurzu a w jakość.
Mam też nadzieję, ze lokalizacje takie jak Kołacinek czy Andrespol pójdą w zapomnienie, a może odkryjemy więcej tras takich jak Puławy, dawny Supraśl, arcyciekawy Józefów, legendarny Kazimierz...
A z doświadczenia zawodnika, który ściga się w różnych cyklach od 11 lat mogę stwierdzić, że Mazovia ma to coś, czego brakuje wielu innym cyklom. Jeśli tylko uda się utrzymać wysoki poziom tras jak na warunki okołomazowieckie, uda się ściągnąć trochę więcej dobrych zawodników (nagrody, które od lat w Mazovii są jednymi z najgorszych z jakimi się spotykam) oraz zachęci nowe osoby, to będzie dobrze.

Ten sezon mnie osobiście bardzo zawiódł. Cezary obiecywał, że trasy owszem, będa krótsze, ale każda z nich zostanie podrasowana i ulepszona tak, żeby czasy przejazdów był podobne. Jedyna trasa, która była lepsza niż zeszłoroczna to Legionowo. Reszta? Po prostu okrojona i skrócona.
Puławy 2017 na dystansie Giga były jednym z moich najcięższych wyścigów ever. Mocna obsada, wysokie tempo, świetna trasa i kontuzja na 3 tygodnie po zwycięstwie Wink Sporo mnie kosztowało, ale o tym wyścigu mówi się do tej pory, na takie wyścigi chce się wracać. Tak jak na górskie wyrypy.
Odp: czy warto jechać do Mławy [wiadomość #20617 jest odpowiedzią na wiadomość #20611] 29-10-2018 12:56 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
tompalec
Junior Member
Podobno w Mławie miał być podany kalendarz na następny sezon. Jeżeli miało to miejsce to proszę o udostępnienie, to nie powinna być tajemnica dla wybranych. Sorki ale cały urlop został spożytkowany w sezonie i inne sprawy myślę że wiele osób nie mogło pojechać z takich powodów do Mławy, nie pisząc już o sensowności jechania ponad 300km na jednorazowy start po sezonie.
Pozdrawiam Tomasz
Odp: czy warto jechać do Mławy [wiadomość #20618 jest odpowiedzią na wiadomość #20611] 03-11-2018 12:36 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
wojwach
Miejsce: OTWOCK
Member
W Mławie nie padało. Sucho i bez błota. W wymienianych miejscowościach lało w godzinach startu.

Od zawału ledwo dycham.
Odp: czy warto jechać do Mławy [wiadomość #20619 jest odpowiedzią na wiadomość #20611] 03-11-2018 12:44 Przejdź do poprzedniej wiadomości
wojwach
Miejsce: OTWOCK
Member
ppiotr napisał 11-10-2018 09:33

Kiedyś udział w Mazovii miał więcej sensu, dystanse mega po 50-60 km. ok. 3 godzin w siodle.
Obecnie robi się to impreza nie sportowa a towarzyska...

Sorry, zajrzałem na twoja stronę. Ostatnio jeździłeś 1/2 PRO, a twoje wyniki są wybitnie towarzyskie. Nie rozumie twojego narzekania.

Od zawału ledwo dycham.
Poprzedni wątek: FILM CISOWIANKA MAZOVIA MTB TORUŃ CZ.2 / CZ.3
Idź do forum:

[ PDF ]