Autostop - wspólny dojazd na maraton (ogłoszeń: 0)

Forum rowerowe

Strona główna » Info i stare forum » Informacja » Strona Mazovii i forum
Strona Mazovii i forum [wiadomość #21] 28-11-2011 10:11 Przejdź do następnej wiadomości
Jakub.P
Miejsce: Lublin
Member
Adamie a pojawi się też nowa strona Mazovi? I czy będzie taka funkcja jak pamiętaj użytkownika i hasło z danego IP?

Jakub.P Kolarstwo to jedna z najtrudniejszych dyscyplin sportu. Nawet najgorszy kolarz jest wybitnym sportowcem. - Marco Pantani
Odp: Strona Mazovii i forum [wiadomość #23 jest odpowiedzią na wiadomość #21] 28-11-2011 10:20 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Qbix
Member
Fakt, przydałaby się jakaś nowa wersja:) Obecna jest świetna pod względem logistycznym, ale layout trąci czasami potopu Szwedzkiego:)

Odp: Strona Mazovii i forum [wiadomość #24 jest odpowiedzią na wiadomość #21] 28-11-2011 10:21 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Adam
Senior Member
Być może zmieni się coś na naszej stronie internetowej - ale nie jest to jeszcze pewne.

Na pewno będzie jednak inna niespodzianka. Podczas cyklu zimowego będziemy testować zupełnie nową funkcjonalność, zintegrowaną z Cyklopedią. Nazywać się będzie Cyklometr.

AndroidWeb Designrysynek malarstwo Kraków kursy przygotowawcze ASP szkoly plastyczne grafika formy architektura wnetrz rysunku malarstwa krakowieGaleria Rekodziela: torebki bizuteria kolczyki odziez z plótna hand made rekodzielo artystyczne wykonane recznie malowane zrobione na drutach lale misie prezent kraków robioneChoochoo Train for Toddlers, choo, learn, counting, numbers, educational, taps, rail, education, children, child, kids, boys, train, tracks, railroad, preschool, steam, locomotive, top, funny, simple
Odp: Strona Mazovii i forum [wiadomość #27 jest odpowiedzią na wiadomość #24] 28-11-2011 11:25 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Jakub.P
Member
A możesz uchylić rąbka tajemnicy jak to wygląda? A i jeszcze jedna propozycja z mojej strony. Umieszczajcie wyniki z każdego etapu w pdfie. Tak jak np robi to konkurent na literę S

Jakub.P Kolarstwo to jedna z najtrudniejszych dyscyplin sportu. Nawet najgorszy kolarz jest wybitnym sportowcem. - Marco Pantani
Odp: Strona Mazovii i forum [wiadomość #29 jest odpowiedzią na wiadomość #27] 28-11-2011 11:34 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Pioter
Miejsce: Wieliszew
Senior Member
czemu baza forum nie została przetrasferowana?

Odp: Strona Mazovii i forum [wiadomość #34 jest odpowiedzią na wiadomość #29] 28-11-2011 12:13 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Bury
Miejsce: Warszawa
Senior Member
Znowu muszę nabijać Posty Laughing a miałem prawie tysiąc.

Crazy Racing Team
Odp: Strona Mazovii i forum [wiadomość #39 jest odpowiedzią na wiadomość #29] 28-11-2011 12:26 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
pschemo
Junior Member
W pdfie??
Nie no błagam, tylko nie to.

W XLSie możesz sobie obrabiać dane.
Odp: Strona Mazovii i forum [wiadomość #42 jest odpowiedzią na wiadomość #29] 28-11-2011 12:34 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Adam
Senior Member
Pioter napisał 28-11-2011 11:34
czemu baza forum nie została przetrasferowana?

Stare forum jest uszkodzone (chyba zawsze było) i nie da się go apgrejdować, ani wyeksportować danych.

AndroidWeb Designrysynek malarstwo Kraków kursy przygotowawcze ASP szkoly plastyczne grafika formy architektura wnetrz rysunku malarstwa krakowieGaleria Rekodziela: torebki bizuteria kolczyki odziez z plótna hand made rekodzielo artystyczne wykonane recznie malowane zrobione na drutach lale misie prezent kraków robioneChoochoo Train for Toddlers, choo, learn, counting, numbers, educational, taps, rail, education, children, child, kids, boys, train, tracks, railroad, preschool, steam, locomotive, top, funny, simple
Odp: Strona Mazovii i forum [wiadomość #43 jest odpowiedzią na wiadomość #27] 28-11-2011 12:38 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Adam
Senior Member
Jakub.P napisał 28-11-2011 11:25
A możesz uchylić rąbka tajemnicy jak to wygląda?

Na razie jeszcze za wcześnie. Ale będzie to coś bardzo fajnego. Obiecuję!

Odp: Strona Mazovii i forum [wiadomość #300 jest odpowiedzią na wiadomość #43] 06-12-2011 09:36 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Jakub.P
Member
Adamie proszę o taką funkcję,żeby można było się logować automatycznie z danego adresu IP

Odp: Strona Mazovii i forum [wiadomość #302 jest odpowiedzią na wiadomość #300] 06-12-2011 10:54 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Adam
Senior Member
Jakub.P napisał 06-12-2011 09:36
Adamie proszę o taką funkcję,żeby można było się logować automatycznie z danego adresu IP

To chyba byłoby trochę niebezpieczne.

Odp: Strona Mazovii i forum [wiadomość #305 jest odpowiedzią na wiadomość #302] 06-12-2011 11:20 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Qbix
Member
zdaje się, że chodzi o zapamiętywanie loginu w cookies'ach, jak to na niektórych forach funkcjonuje. na zasadzie przycisku "zapamiętaj mnie" przy logowaniu, czy cuś takiego.

Odp: Strona Mazovii i forum [wiadomość #307 jest odpowiedzią na wiadomość #305] 06-12-2011 12:18 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Pioter
Senior Member
na tym forum to działa

Odp: Strona Mazovii i forum [wiadomość #310 jest odpowiedzią na wiadomość #307] 06-12-2011 12:34 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Qbix
Member
aż się wylogowałem i zalogowałem ponownie. Żadnego pola "zapamiętaj mnie" nie widziałem.

Odp: Strona Mazovii i forum [wiadomość #314 jest odpowiedzią na wiadomość #310] 06-12-2011 13:09 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Pioter
Senior Member
nie powiedziałem ze jest przycisk,
odniosłem sie do sformułowania "na zasadzie"
forum "umie" zalogować Cie automatycznie, jeżeli poprzednim razem logowałeś się z tej samej maszyny. Dla zrozumienia, nie kiedyś a poprzednio.

Odp: Strona Mazovii i forum [wiadomość #334 jest odpowiedzią na wiadomość #314] 07-12-2011 09:46 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Qbix
Member
hmm... jest to dość niestabilne. pół godziny temu się logowałem, nawet przeglądarki nie zamykałem, tylko stronę zamknąłem i już jestem wylogowany, więc trudno powiedzieć, by takie rozwiązanie było równoważne dla zapamiętania loginu na kompie:)

Odp: Strona Mazovii i forum [wiadomość #338 jest odpowiedzią na wiadomość #334] 07-12-2011 10:45 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Pioter
Senior Member
ehh Maciek, poczytaj troche o ciastkach i komunikatach HTML Wink
są jeszcze firmowe firewall'e, prox'iaki i inne analizatory treści, które mogą (ale nie muszą) ingerować/filtrować w Twoją komunikację sieciową.

ja dzisiaj rano nie musiałem sie logowac, po tym jak wczoraj wyszedłem z pracy

[Uaktualnione dnia: 07-12-2011 10:46]

zgłoś wiadomość moderatorowi

Odp: Strona Mazovii i forum [wiadomość #343 jest odpowiedzią na wiadomość #338] 07-12-2011 11:29 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Qbix
Member
trochę o ciasteczkach wiem, chociaż faktem jest, że niewiele:) Wczoraj planowałem zajrzeć w ciastka związane z tą witryną, by zobaczyć, jakie tam są ważności ciastek ustawione itd.Smile Ale mi się odwidziało:) Natomiast po dzisiejszym wylogowaniu, mimo że nie zamknąłem nawet sesji, znowu nabrałem tej chęci i zobaczę, co tam się kryje pod maską:]

Odp: Strona Mazovii i forum [wiadomość #351 jest odpowiedzią na wiadomość #343] 07-12-2011 13:36 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
KuFeL
Senior Member

macie problemy;) Ja równolegle(dom/praca) korzystam z forum za pomocą dwóch komputerów(Chrome i Chromium), i czasem komórki(Opora Mobile) i niezaleźnie kiedy i z którego kompa wejdę na forum, to jestem zalogowany Smile

Odp: Strona Mazovii i forum [wiadomość #352 jest odpowiedzią na wiadomość #351] 07-12-2011 13:40 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Pioter
Senior Member
a czy ja mowie ze mam Wink
informuje kolege Macieja ze to tylko kwestia ustawień

Odp: Strona Mazovii i forum [wiadomość #2337 jest odpowiedzią na wiadomość #352] 10-04-2012 23:38 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Safian
Junior Member
Odświeżę temat, bo dotyczy on cyklopedii.
Może mi ktoś wyjaśnić, dlaczego hasła wszystkich użytkowników trzymane są w plain texcie?! Skoro już trzeba być zarejestrowanym, żeby wystartować to przydałoby się zapewnić jakiekolwiek, chociaż minimalne bezpieczeństwo.
Odp: Strona Mazovii i forum [wiadomość #2346 jest odpowiedzią na wiadomość #2337] 11-04-2012 09:41 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Pioter
Senior Member
Safian napisał 10-04-2012 23:38
Odświeżę temat, bo dotyczy on cyklopedii.
Może mi ktoś wyjaśnić, dlaczego hasła wszystkich użytkowników trzymane są w plain texcie?! Skoro już trzeba być zarejestrowanym, żeby wystartować to przydałoby się zapewnić jakiekolwiek, chociaż minimalne bezpieczeństwo.

wnioskujesz na podstawie?
masz dostęp do bazy? zrobiłeś exploita? SQLinjection?

Odp: Strona Mazovii i forum [wiadomość #2350 jest odpowiedzią na wiadomość #2346] 11-04-2012 10:45 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Safian
Junior Member
Wnioskuję na podstawie przypomnienia hasła.
Odp: Strona Mazovii i forum [wiadomość #2351 jest odpowiedzią na wiadomość #2350] 11-04-2012 10:54 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
wojtekw
Junior Member
Też miałem napisać że słaby to pomysł. Kto w dzisiejszych czasach gdy tak łatwo się dostać do bazy trzyma jawnie hasła? standardem jest teraz solenie md5 i to byłoby uczciwe wobec nas.
Odp: Strona Mazovii i forum [wiadomość #2355 jest odpowiedzią na wiadomość #2351] 11-04-2012 11:37 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Pioter
Senior Member
wojtek, solenie nie solenie
wystarczy logowanie transmisji na routerze i masz plan text pass+login
dopóki nie bedzie SSL całe to solenie na nic...

Odp: Strona Mazovii i forum [wiadomość #2360 jest odpowiedzią na wiadomość #2355] 11-04-2012 15:00 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
ArteQ
Member
Można jeszcze robić md5/sha po stronie klienta w JS przed wysłaniem formularza. Gdzieś to już widziałem - sprytne Smile
Odp: Strona Mazovii i forum [wiadomość #2361 jest odpowiedzią na wiadomość #2360] 11-04-2012 15:42 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Safian
Junior Member
Nie bardzo rozumiem, jaki sens jest robienie tego po stronie klienta, przecież wtedy zamiast hasła wystarczy przechwycić wysyłany hash i efekt będzie taki sam, jedynie SSL w tym wypadku zwiększyłoby bezpieczeństwo, ale czy coś takiego jest nam potrzebne?
Myślę, że trzymanie haseł w bazie jako zasolone MD5, czy SHA wystarczy. Miałem na myśli raczej sytuację, w której ktoś uzyskałby dostęp do bazy - wtedy miałby hasła 13000 userów, a nie przechwytywanie pojedynczych haseł.
Wdrożenie czegoś takiego zajęłoby ile? Z pół godziny? A wszyscy czulibyśmy się bezpieczniejsi ;P

[Uaktualnione dnia: 11-04-2012 15:42]

Odp: Strona Mazovii i forum [wiadomość #2362 jest odpowiedzią na wiadomość #2361] 11-04-2012 16:59 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Qbix
Member
Ale musialbys jeszcze solic kazde haslo osobno, bo jesli sol taka sama, to szybko robisz raibow tables i masz znowu wszystkie hasla dla siebie:-)

Odp: Strona Mazovii i forum [wiadomość #2363 jest odpowiedzią na wiadomość #2362] 11-04-2012 17:02 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
wojtekw
Junior Member
solenie ma tylko wtedy sens gdy sól jest zawsze inna.

[Uaktualnione dnia: 11-04-2012 17:53]

Odp: Strona Mazovii i forum [wiadomość #8500 jest odpowiedzią na wiadomość #2363] 10-10-2012 08:56 Przejdź do poprzedniej wiadomości
marta
Miejsce: Łódź
Member
jako, że laik komputerowy ze mnie Smile to nie zrozumiałam nic z tego co napisaliście powyżej Smile jeśli chodzi o ciasteczka to ja czekoladowe lubię Razz a całkiem serio to może ktoś mi wytłumaczyć jak dziecku dlaczego forum wylogowuje mnie w zasadzie bez przerwy? loguję się na stronie głównej ale jak wchodzę w nowy sezon to lipa i znów jestem niezalogowana, cofam się do strony głównej - taa daam - zalogowana, i tak na okrągło.

[Uaktualnione dnia: 10-10-2012 08:57]

Poprzedni wątek: Forum
Idź do forum:

[ PDF ]