Autostop - wspólny dojazd na maraton (ogłoszeń: 0)

Forum rowerowe

Strona główna » Sezon 2013 » Merida Mazovia MTB Marathon » Kultura na trasie a długość Maga vs Fit (Co zrobić by mniej słów na literę "k" padało na trasie?)
Kultura na trasie a długość Maga vs Fit [wiadomość #14439] 07-10-2013 14:12 Przejdź do następnej wiadomości
rzima
Miejsce: Jabłonna
Member
Postanowiłem utworzyć nowy wątek, by nie "zaśmiecać" nie powstałego jeszcze wątku "wrażenia z Płocka". Ogólnie pozytywnie, ale ...

Wkurza mnie Mad ambicja, kultura i zdolność oceny sytuacji niektórych zawodników. W szczególności, jak to przekłada się na wykorzystywanie słów na literę "k" i to w obecności takich sympatycznych i często jeżdżących zawodników, jak np. pani Ania jadąca w kategorii FK6 (gratulacje dla p. Ani ogólnie, a w szczególności za klasyfikację generalną Smile ). Jazda/chód pod górkę w wąskim wąwozie z błotem pośrodku, gdzie przemieszali się z zawodnicy z 4./5. sektora Mega i dalszych sektorów Fit, była tego przykładem. W końcu nie wytrzymałem, i sam trochę przywaliłem słownie dwóm bardzo niecierpliwym zawodnikom jadącym za mną i rzucających "k". Za me słowa przepraszam innych zawodników, którzy byli świadkami.

Ambitni panowie dzięki swej "asertywności" trochę osób wyprzedzili. Ale pewną satysfakcją dla mnie jest, że troszkę pózniej ponownie wyprzedziłem owe sokoły i zdecydowanie przed nimi dojechałem do mety. Bo widok pana pod pięćdziesiątkę z wydatnym współczynnikiem BMI wyprzedzającego owe sokoły, był chyba dla tych "ambitnych" zawodników nieco dołujący.

Nie bardzo wierzę, żeby dało się nauczyć tych sokołów kultury, choć próbować chyba trzeba. Może przykładem? Bo widziałem na trasie kilka budujących obrazków, zarówno "fitowców" przepuszczających "megowców", jak i megowca uspokającego fitowca - coś w rodzaju "Jedź spokojnie, a jak trasa pozwoli to mnie puść".

Natomiast mam sugestię do rozważenia przez organizatorów. Trasa Maga powinna być co najmniej dwa razy dłuższa niż Fit. Nie wpłynie to na kulturę niektórych zawodników, ale zminimalizuje ilość "kolizji" pomiędzy zawodnikami Mega i dalszymi sektorami Fit. W Płocku (wg dostępnych mi liczników) było to 52 vs 33 i zdecydowanie sprzyjało powstawaniu konfliktów. Warto zadbać o tę równowagę dystansów, bo wąskie i trudniejsze trasy sprzyjają konfliktom, ale też są ciekawsze (porównajmy np. Płock i Kozienice).

Odp: Kultura na trasie a długość Maga vs Fit [wiadomość #14440 jest odpowiedzią na wiadomość #14439] 07-10-2013 14:51 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
mrbartosz
Miejsce: Olsztyn
Senior Member
to nie ma nic wspólnego giga mega czy fit...na każdym z tych dystansów są i będą sytuacje gdzie ktoś kogoś wyprzedza. kwestia tylko siarczystych słów popędzania - ale kultury to już raczej nie nauczymy... Laughing zamiast k... można grzecznie poprosić puść mnie itp... sam tak robię i sam tak puszczam.

inna sytuacja może się wydarzyć przy cięższych momentach (korki, wywrotki, podjazdy itp.) gdzie się każdemu może jakiś kwiatek z ust wymknąć - ale to już odruchowo...

img src="http://www.mazoviamtb.pl/plakietki/11224.png"
Odp: Kultura na trasie a długość Maga vs Fit [wiadomość #14443 jest odpowiedzią na wiadomość #14440] 07-10-2013 15:01 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
m81wwski
Miejsce: Warszawa
Senior Member

Niestety kultura osobista u rowerzystów także czasami odbiega od cywilizowanych standardów. Mam na filmie (jeszcze nie obrobionym) jak kolega przejeżdżając ewidentnie za blisko dziewczyny idącej ścieżką uderza w jej "koszyk/wiaderko" zawieszony na ramieniu. Oczywiście rzeczy z niego wypadły a kolega nawet nie powiedział przepraszam nie wspominając, że powinien się zatrzymać, przeprosić i sprawdzić czy wszystko ok. Jak obrobię materiał na pewno ukaże się on na tym forum za pośrednictwem YouTube.

www.jak-jedziesz.pl
Odp: Kultura na trasie a długość Maga vs Fit [wiadomość #14445 jest odpowiedzią na wiadomość #14443] 07-10-2013 15:32 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Mally
Miejsce: Radom/Warszawa
Senior Member

Akurat byłem świadkiem tej sytuacji, wąwóz nie był wcale taki wąski, by nie pomieściły się osoby idące oraz te jadące. Kultury wymaga się od wszystkich,jeśli nie mamy siły podjechać, wystarczy przytulić się do jednej strony tak by ułatwić mocniejszym zawodnikom wjazd, a nie iść środkiem i powodować zator.Między " k....i" ktoś krzyczał że jest błoto, błota było tyle że można było sobie pobrudzić buty, rozumiem że to spowodowało że osoby prowadzące rowery nie mogły tego robić bokiem wąwozu?.

Odp: Kultura na trasie a długość Maga vs Fit [wiadomość #14459 jest odpowiedzią na wiadomość #14445] 07-10-2013 22:51 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
m81wwski
Senior Member

Link youtube Może nie była to jakaś niebezpieczna sytuacja ale mało zabrakło aby taką się stała. Mnie zastanawia, że zawodnik nie wydukał z siebie nawet głupiego przepraszam, nic zero reakcji.

www.jak-jedziesz.pl
Odp: Kultura na trasie a długość Maga vs Fit [wiadomość #14460 jest odpowiedzią na wiadomość #14445] 08-10-2013 00:14 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
rzima
Miejsce: Jabłonna
Member
Mally napisał 07-10-2013 15:32
Akurat byłem świadkiem tej sytuacji, wąwóz nie był wcale taki wąski, by nie pomieściły się osoby idące oraz te jadące. Kultury wymaga się od wszystkich,jeśli nie mamy siły podjechać, wystarczy przytulić się do jednej strony tak by ułatwić mocniejszym zawodnikom wjazd, a nie iść środkiem i powodować zator.Między " k....i" ktoś krzyczał że jest błoto, błota było tyle że można było sobie pobrudzić buty, rozumiem że to spowodowało że osoby prowadzące rowery nie mogły tego robić bokiem wąwozu?.

Ciekawe czy byś przejechał przez to błoto pod górkę. Śmiem twierdzić, że nie, bo to już było w połowie wąwozu, gdzie prędkość miałbyś minimalną, a tylne koło przy dużej sile napędowej prawdopodobnie zaczęło by Ci buksować. A poza tym właśnie tam podchodzący szli bokiem. Napisz szczerze - czy Ty spróbowałeś iść bokiem? W tych koleinach i błocie?
Ale, ale ...
Zaraz dojdziemy do badania, czy błoto na podjeździe było na tyle głębokie, że można było podjechać lub nie. Czy było szeroko, czy wąsko? Czy można było iść i jechać równolegle? Czy w ogóle zawodnicy Fit z sektora 10. lub 11. mają prawo się poruszać kiedy jedzie sektor 4. z Mega? W jakimś stopniu jest to ważne, ale mi chodzi o sposób komunikacji. O cywilizowany sposób komunikacji i zachowań podczas wyścigu. Rzucanie "k...i" do nich nie należy. Dlatego proszę, nie zmieniaj tematu.

Odp: Kultura na trasie a długość Maga vs Fit [wiadomość #14462 jest odpowiedzią na wiadomość #14460] 08-10-2013 02:00 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Mally
Miejsce: Radom/Warszawa
Senior Member

Zgadzam się rzucanie "k....i" było mało kulturalne i niepotrzebne,takie zachowanie niczego i tak nie zmieni, wręcz powoduje niepotrzebne zgrzyty.

Odp: Kultura na trasie a długość Maga vs Fit [wiadomość #14467 jest odpowiedzią na wiadomość #14459] 08-10-2013 09:03 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
mozan
Senior Member
m81wwski napisał 07-10-2013 22:51
Link youtube Może nie była to jakaś niebezpieczna sytuacja ale mało zabrakło aby taką się stała. Mnie zastanawia, że zawodnik nie wydukał z siebie nawet głupiego przepraszam, nic zero reakcji.

Czekaj ale nie rozumiem... Rolling Eyes

Sam piszesz że sytuacja nie była niebezpieczna. Za co więc miał przepraszać? Za to że ominął spacerujących?? Shocked

Odp: Kultura na trasie a długość Maga vs Fit [wiadomość #14469 jest odpowiedzią na wiadomość #14467] 08-10-2013 09:21 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
m81wwski
Senior Member

mozan napisał 08-10-2013 09:03
m81wwski napisał 07-10-2013 22:51

Czekaj ale nie rozumiem... Rolling Eyes

Sam piszesz że sytuacja nie była niebezpieczna. Za co więc miał przepraszać? Za to że ominął spacerujących?? Shocked

Nie wiem czy zauważyłeś na filmie ale walnął w wiaderko, które dziewczyna miała na ramieniu. Nic się nie stało tym razem więc stwierdziłem, że sytuacja nie była jakaś bardzo niebezpieczna. Ale wystarczyło 5 centymetrów w prawo i była by kraksa. Czy twoim zdaniem po takim zdarzeniu walisz głupa i jedziesz dalej bez słowa?? Wg mnie wystarczyło by zwykłe przepraszam. A w tej sytuacji nie usłyszałem nawet sorry.

www.jak-jedziesz.pl
Odp: Kultura na trasie a długość Maga vs Fit [wiadomość #14472 jest odpowiedzią na wiadomość #14469] 08-10-2013 09:48 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
mozan
Senior Member
m81wwski napisał 08-10-2013 09:21
Nie wiem czy zauważyłeś na filmie ale walnął w wiaderko, które dziewczyna miała na ramieniu. Nic się nie stało tym razem więc stwierdziłem, że sytuacja nie była jakaś bardzo niebezpieczna. Ale wystarczyło 5 centymetrów w prawo i była by kraksa. Czy twoim zdaniem po takim zdarzeniu walisz głupa i jedziesz dalej bez słowa?? Wg mnie wystarczyło by zwykłe przepraszam. A w tej sytuacji nie usłyszałem nawet sorry.

Ok - walnął w wiaderko czy tam cokolwiek innego co dziewczyna miała na ramieniu.

Ale dalej nie kumam dlaczego TOBIE należy się słowo przepraszam...? Rolling Eyes

Od biedy mógł się odwrócić i krzyknąć to do niej ale Twojego oburzenia nie rozumiem... Confused Jedziesz 5m za gościem, nic Ci nie zagraża, widzisz wszystko z daleka, masz czas na reakcję...

Odp: Kultura na trasie a długość Maga vs Fit [wiadomość #14474 jest odpowiedzią na wiadomość #14472] 08-10-2013 10:25 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
m81wwski
Senior Member

Sorry Mozan ale przecież nie mnie ma przepraszać, tylko tą dziewczynę Smile

www.jak-jedziesz.pl
Odp: Kultura na trasie a długość Maga vs Fit [wiadomość #14475 jest odpowiedzią na wiadomość #14474] 08-10-2013 10:48 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
michciu_h
Member
Mozan pewnie myślał, że zdanie "A w tej sytuacji nie usłyszałem nawet sorry." oznacza, że Marcin oczekiwał przeprosin względem swojej osoby. Zostało to źle zinterpretowane i na pewno chodziło o przeproszenie dziewczyny Smile

Odp: Kultura na trasie a długość Maga vs Fit [wiadomość #14477 jest odpowiedzią na wiadomość #14475] 08-10-2013 10:59 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
mrbartosz
Miejsce: Olsztyn
Senior Member
bez przesady nic takiego się nie stało - leci wyścig to ludzie powinni stanąć pokibicować i później ruszyć dalej... Very Happy, a nie jeszcze przeszkadzać na trasie...

img src="http://www.mazoviamtb.pl/plakietki/11224.png"
Odp: Kultura na trasie a długość Maga vs Fit [wiadomość #14478 jest odpowiedzią na wiadomość #14475] 08-10-2013 11:02 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
mozan
Senior Member
michciu_h napisał 08-10-2013 10:48
Mozan pewnie myślał, że zdanie "A w tej sytuacji nie usłyszałem nawet sorry." oznacza, że Marcin oczekiwał przeprosin względem swojej osoby. Zostało to źle zinterpretowane i na pewno chodziło o przeproszenie dziewczyny Smile

Tak pomyślał bo tak przeczytał! Wink

Teraz sprawa jest jasna choć i tak zanim się człek zorientował co się stało i złapał równowagę to był już 50 m dalej i krzyczenie przeprosin nie miał już sensu (moim skromnym zdaniem...) Cool

Tym nie mniej, żeby nawiązać do tematu... Rzucanie qwami na lewo i prawo nie jest najlepszym sposobem komunikacji...! Twisted Evil

Odp: Kultura na trasie a długość Maga vs Fit [wiadomość #14481 jest odpowiedzią na wiadomość #14439] 08-10-2013 12:20 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
Krysia
Senior Member
Ja w ogóle nie rozumiem tych nerwowych sytuacji. Myślę, że każdy chce dojechać jak najszybciej do mety, ale różne krzyki i poganianie raczej w tym nie pomagają. Niedaleko od startu przed pierwszym piachem jakiś pan zaczął pokrzykiwać, bo ludzie przed nim sobie nie poradzili i bardzo zwolnili. Ja rozumiem, że uciekał mu pociąg z przodu, że chciał przejechać, ale takie krzyki niewiele zmienią. Jeżeli był taki mocny, to mógł wyprzedzić wcześniej na asfalcie. Tak po prostu jest, że przy takiej liczbie zawodników od czasu do czasu ktoś kogoś przyblokuje. Nie ma co się denerwować, tylko czekać na dogodny moment i wtedy wyprzedzić. To wyprzedzający musi sobie znaleźć miejsce, może co najwyżej poprosić wolniejszego zawodnika, żeby nie jechał środkiem, żeby zostawił komuś trochę miejsca, ale spychanie go w błoto "bo on musi przejechać" jest po prostu nie fair. Ci słabsi zawodnicy też opłacili start i też się ścigają. Szczególnie jeżeli chodzi o 4/5 sektor, gdzie naprawdę nie ma zawodników walczących o podium.

Odp: Kultura na trasie a długość Maga vs Fit [wiadomość #14483 jest odpowiedzią na wiadomość #14481] 08-10-2013 12:57 Przejdź do poprzedniej wiadomościPrzejdź do następnej wiadomości
MarcinBieniada
Member
mnie też popędzał konkurent na podjeździe, że obiadu nie dostanę jak będę tak wolno jechał (akurat wiem kto to jest), a zaraz po tym stanął mi przed nosem bo się przestraszył zjazdu. Już potem mnie nie popędzał.

http://www.mazoviamtb.pl/Marcin_Bieniada_2204
Odp: Kultura na trasie a długość Maga vs Fit [wiadomość #14595 jest odpowiedzią na wiadomość #14483] 20-10-2013 11:23 Przejdź do poprzedniej wiadomości
onlybike
Miejsce: bikerowo
Member
MarcinBieniada napisał 08-10-2013 12:57
mnie też popędzał konkurent na podjeździe, że obiadu nie dostanę jak będę tak wolno jechał (akurat wiem kto to jest), a zaraz po tym stanął mi przed nosem bo się przestraszył zjazdu. Już potem mnie nie popędzał.

Ale się uśmiałem... Laughing takiego numeru jeszcze nie było... i co dostałeś obiad?
Widzę, że sporo osób zapomina, że to jest tylko zabawa i 2-3% w raitingu w te czy wewte z nikogo nie zrobi zawodowca ale co ja tam wiem może faktycznie jak się kogoś z przodu co blokuje porządnie zbluzga słowami na k...a i ch...u to nagle dostaje się skrzydeł jak w reklamie red bull'a, trza by było aby się ci klnący na trasie wypowiedzieli, może to jakiś sposób na poprawienie wyników zamiast treningów Wink

pozdrawiam wszystkich
Marek

[Uaktualnione dnia: 20-10-2013 11:25]

zgłoś wiadomość moderatorowi

Poprzedni wątek: Pamiątkowe fotografie z całego sezonu 2013
Następny wątek: Płock - Film z trasy
Idź do forum:

[ PDF ]