9.03.2014 - Pomiechówek

Do podwarszawskiego Pomiechówka przyjeżdża się po odpoczynek, podczas którego z wszechobecnej przyrody czerpie się garściami. Zaledwie czterdzieści pięć minut podróży pociągiem, czy samochodem, dzieli zmęczonych zgiełkiem warszawskiej aglomeracji od znalezienia się w zgoła odmiennej rzeczywistości przyrodniczej. W samym sercu zielonej Doliny Wkry.

Gmina Pomiechówek od lat postrzegana jest jako atrakcyjna miejscowość wypoczynkowa. Położenie nad rzekami Wkrą i Narwią, na terenie bogatym w lasy i cenne przyrodniczo obszary sprawiają, że na mapie turystycznej Mazowsza Pomiechówek wciąż zajmuje dobrą pozycję. Turyście proponuje się spływy kajakowe Wkrą, ciekawe trasy rowerowe, partię golfa; koneserom sztuki fortyfikacyjnej zaś - blisko 30 proc. fortyfikacji Twierdzy Modlin, zlokalizowanych na terenie gminy.

Działania zmierzające do zachowania rekreacyjnego charakteru miejscowości, jak chociażby budowa promenady nadrzecznej, oraz aktywność wobec pojawiających się możliwości inwestycyjnych uzupełniane są o sprawną absorpcję funduszy unijnych. W ostatnich latach samorząd Pomiechówka pozyskał blisko 30 mln zł środków zewnętrznych, przeznaczając je na inwestycje drogowe, infrastrukturę sportową, czy podnoszenie kompetencji mieszkańców gminy.

Poszukujących bezpiecznej, rozwijającej się miejscowości do zamieszkania,
z dostępną infrastrukturą i dużym potencjałem inwestycyjnym
zmęczonych zgiełkiem wielkich miast

zapraszamy do Pomiechówka!

1
Partnerzy