Gwiazda Północy 2018: kierunek Mazury!

Już dziś ruszamy w podróż w kierunku najprzyjemniejszej i najbardziej wakacyjnej etapówki, czyli Gwiazdy Północy. W sierpniu zapraszam Was na piękne Mazury, gdzie przygotowałem dla Was cztery dni wypełnione kolarskimi i turystycznymi atrakcjami.

Jestem pewien, że zapowiedź wakacyjnej etapówki wzbudzi w Was gwałtowny przypływ pozytywnych emocji. Zwłaszcza w tak szarobure, chłodne dni. Nie trzymam Was więc dłużej w niepewności i przechodzę do konkretów. Gwiazda Północy odbędzie się 12-15 sierpnia. Tradycyjnie, czekam na Was w swoim mateczniku, czyli na Mazurach. A dokładniej w najbardziej mazurskim z mazurskich miast, czyli Ełku. To tam zaczniemy ściganie się (12 sierpnia) i tam też wręczymy Wam medale podczas uroczystego finału. W międzyczasie przejedziecie przez Sypitki (13 sierpnia), spróbujecie sił w Prostkach(14 sierpnia), by wreszcie stanąć na starcie w miejscowości Stare Juchy (15 sierpnia).

To największa nowość, a zarazem i zagadka Gwiazdy Północy. Dziś mogę jedynie zdradzić, że ten finałowy etap mazurskiej etapówki zapewne na długo pozostanie Wam w pamięci.

Z polskiej krainy 1000 jezior wrócicie nie tylko z kolarskimi wspomnieniami. Do Sypitek zabiorę Was kolejką wąskotorową, a na miejscu czekać będą rozśpiewani muzykanci i przemiłe gospodynie, które podzielą z Wami swoimi wypiekami oraz smakołykami. Trzeciego dnia przy wielkim ognisku w kameralnym otoczeniu nad jeziorem w Prostkach odbędzie się wieczorek zapoznawczy. Jak zwykle, spektakularna będzie też ceremonia wręczenia nagród, zaplanowana w Ełku.

Moc wrażeń zapewnią też same Mazury, a za sprawą lazurowych jezior, soczyście zielonych lasów i świeżego jak nigdzie indziej powietrza. Waszej uwadze polecam też Ełk, który ma w sobie tyle do zaaferowania (starówka! Jezioro Ełk! zamek krzyżacki!), że na samo odkrywanie jego potencjału trzeba by spędzić tam tydzień lub więcej.

Ja zapraszam Was na cztery sierpniowe dni po brzegi wypełnione ruchem, kolarskimi wyzwaniami i mazurskimi widokami. Nic nie stoi na przeszkodzie, byście po przejechaniu Gwiazdy Północy na dłużej zabawili w tej urokliwej części Polski. Nie pożałujecie ani jednej godziny przeżytej na Gwieździe Północy i na Mazurach.

Do zobaczenia!

Cezary Zamana

Charakterystyka etapów Gwiazdy Północy:

  1. Ełk, niedziela 12 sierpnia – to ciężka, znana z poprzednich edycji trasa w Borze Ełckim. Przejdzie zauważalny lifting, dzięki któremu zminimalizujemy ryzyko zatorów na znanych już Wam technicznych, wielokilometrowych singlach. Zmodyfikujemy także poziom trudności dystansów: fit będzie lżejszy, a te dłuższe warianty będą kosztować Was jeszcze więcej sił.
  2. Sypitki, poniedziałek 13 sierpnia – po ciężkim pierwszym etapie damy Wam nieco oddechu. Drugi dzień będzie lżejszy i da Wam szansę na podziwianie mazurskich krajobrazów. Będzie to jednocześnie najszybszy etap. Przyda się więc umiejętność wyszukiwania i utrzymywania odpowiedniego miejsca w grupie. Taktyczna jazda jak najbardziej wskazana.
  3. Prostki, wtorek 14 sierpnia - charakter tej trasy maratonu to jeden ze znaków rozpoznawczych Gwiazdy Północy. Sekcje pagórkowatych technicznych singli przeplatane szybkimi odcinkami pomiędzy nimi spodobają się przede wszystkim wszechstronnym zawodnikom.
  4. Stare Juchy, środa 15 sierpnia - finałowa trasa po mocno rozrytych przez lodowiec Mazurach Garbatych. Start i meta nad wodą, niedaleko centrum Starych Juch, gdzie zewsząd wyrastają wzgórza straszące swoimi nachyleniami. A dalej… a dalej niech to będzie jeszcze tajemnica.
2017-11-20 POWRÓT
Partnerzy