07.04
niedziela
Legionowo
I
14.04
niedziela
Mława
II
28.04
niedziela
Janów Lubelski
III
05.05
niedziela
Rawa Mazowiecka
IV
19.05
niedziela
Puławy
V
02.06
niedziela
Andrespol
VI
16.06
niedziela
Ciechanów
VII
30.06
niedziela
Brodnica
VIII
28.07
niedziela
Olsztyn
IX
15.08
czwartek
Ełk
X
08.09
niedziela
Zarzeczewo
XI
22.09
niedziela
Józefów
XII
06.10
niedziela
Piaseczno
XIII
Opis trasy epilogu Mazovii

Oto ostatnie tegoroczne wyzwanie Mazovii! Przeczytajcie, by przygotować się na przyszykowane przez Cezarego Zamanę atrakcje.

Start z szerokiej bieżni z pokaźnego stadionu w Mławie.

Wyjazd na prawie jednokilometrową asfaltową rozbiegówkę ul. Kopernika. Lekko pod górę, w lewo na rondzie w al. Marszałkowską i po 300 w prawo na podjazd szutrówką, na kolejny już w terenie kilometr z tendencją w górę.

Na 2 km zaczynamy mocny podjazd pod Łysa Górę (która łysa była kiedyś, bo obecnie jest już zadrzewiona).

Na 3 km techniczny zjazd i za chwilę jeszcze mocniejszy podjazd, po którym trasa dystansu Fit odbija na łagodne dukty leśne, a ½ Pro na 3-kilometrowy odcinek prawdziwego XC: taki z krętymi zjazdami oraz zaskakującymi podjazdami, gdzie układ przełożenia 1/12 to rzeczywiście idealne rozwiązanie.

Na 10 km ½ Pro nakłada się na 4 km Fit, dojeżdżając po kolejnych 4 km do ciekawego i położonego nad uroczym jeziorkiem technicznego przejazdu, pełnego korzeni oraz zakrętów. Następne 5 km niby z lekkimi przewyższeniami, ale z różnym podłożem. W niektórych miejscach jest ono trawiaste, przez co idealnie nadaje się na pełne zawieszenie.

Na 10 km Fit i 16 km ½ Pro wjeżdżamy na odcinek największych wzniesień w okolicy Mławy. To czas na najmniejsze przełożenia, bez których pokonanie zaskakująco długich jak na ten region Mazowsza podjazdów i zjazdów może okazać się bardzo trudne.

Na 15 km Fit wpada z powrotem na Łysą Górę, gdzie ostatni podjazd i bardzo szybki zjazd zdecyduje o ostatecznej rozgrywce. Później wjazd na 500-metrową ścieżkę i na ostatni finisz na stadionie, jak kiedyś to miało miejsce na wyścigach pokoju gdzie rywalizowali Ryszard Szurkowski ze Stanisławem Szozdą.

Natomiast dystans ½ Pro ostatnie 6 km pokonuje w dużej mierze odwrotnie. Początkowy odcinek XC najeżony podjazdami i szybkimi technicznymi zjazdami, gdzie odwaga, by ze zjazdu rozpędzić się na podjazd, może zdecydować o ostatecznej rozgrywce. Na tym dystansie dojazd na stadion będzie raczej w pojedynkę.

2018-10-11 POWRÓT
Partnerzy