Zaloguj się
Wywiad z Andrzejem Płonką

Dlaczego firma Northtec sponsoruje maratony zimowe?

To pierwsze maratony w sezonie, wszyscy po zimie są spragnieni rowerów i wyścigowej rywalizacji, a my wraz z Cezarym dajemy im NORTHTEC Marathon. Powoduje to bardzo dużą rozpoznawalność naszej marki. Pozatym zimowe ściganie to zupełnie inny rodzaj kolarstwa i choć w tym roku pogoda płatała nam figle to jest to nadal bardzo ekstremalne wyzwanie, które idealnie pasuje do naszego wizerunku dynamicznych rowerów i dynamicznego rozwoju samej firmy.

Powiedz czy sponsoring przekłada się na sprzedaż i wizerunek marki?

Oczywiście że się przekłada. Podzieliłbym to na dwie części. Jedna to jak wspomniałem znajomość naszego brand’u. W czasie maratonów każdy może obejrzeć nasze nowości sprzętowe, porozmawiać lub dowiedzieć się wielu szczegółów i nowinek. Tacy klienci najczęściej wracają i stają się posiadaczami naszych rowerów i osprzętu.
Jest jeszcze druga kwestia. Właśnie na potrzeby maratonu powstał nasz team MTB NORTHTEC BIKE TEAM. Dzięki temu mamy możliwość przetestowania naszych rowerów w najbardziej ekstremalny sposób, dzięki czemu klient dostaje zawsze sprawdzony rower. Kilka naszych modeli karbonowych było testowanych przez zawodników m.in. Magdę Hałajczak, Michała Górniaka, którzy dodatkowo zajmowali bardzo wysokie pozycje w wielu zawodach.

Dlaczego firma z poludnia Polski sponsoruje maraton na Mazowszu?

Podobnie jak powyżej są dwa powody. Maratony Cezarego to świetnie zoorganizowane imprezy, które zawsze przyciągają masy zawodników i kibiców, a własnie w takich miejscach chcemy pokazać nasz sprzęt. Drugi powód to ogromny mazowiecki rynek, który jest nam bardzo potrzebny w rozwoju firmy.

Jak łączysz dwie funkcje – własciciela i zawodnika? Dziś możnabylo spotkać Cię na trasie i ostro walczyłeś.

Nie jest to proste ale to dodatkowa motywacja dla zawodników i drużyny. Zawsze fajnie jest objechać szefa (śmiech). Oczywiście jest to proste, gdyż nasi zawodnicy prezentują dość wysoki poziom w wielu kategoriach i nawet nie staję z nimi do walki. Niestety z powodu braku czasu i wielu obowiązków zawodowych muszę wybierać maratony na których pojadę ale staram się to robić jak najcześciej.

Powiedz nam w takim razie na jakim sprzęcie jeździsz?

Posiadam nasz flagowy model Northtec Warlock Nano Carbon uzupełniona o osprzęt XT. Jak dla mnie to idealny sprzęt, lekki (rama waży 1300 g), mocny i niezawodny. Do mojego ścigania wystarczy w 100% i myślę, że nawet bardziej doświadczeni zawodnicy byliby z Niego bardzo zadowoleni.

Patrząc na wasz Northtec Bike Team zaułwazyłem, że jesteście dość dobrze wyposazeni, zawodnicy są zadowoleni i walczą o każdą sekundę.

Tak rzeczywiście dbamy o to aby wszyscy byli bardzo zadowoleni. W Mrozach jedna z naszych zawodniczek Gizela Rakowska testowała rower Northtec Warlock z systemem XTR czyli najwyższa z możliwych półek. Ku naszej radości Gizela zwyciężyła zarówno w Mrozach jak i w Józefowie co świadczy o tym, że nasz sprzęt jest dopracowany i świetnie współpracuje z najwyższymi grupami osprzętu i sprawdza się na naprawdę wymagających trasach a w rękach świetnych zawodników jest rewelacyjną maszyną.
Ciekawą rzecz zaobserwowałem z Cezarym w Mrozach. Pierwsze 3 miejsca to rowery 29’’, a czwarte miejsce to wlasnie Northtec. To świetny prognostyk na przyszłość.

Opowiedz trochę o rowerze na którym jeździla Gizela.


Tak jak wspomniałem jest to model Northtec Warlock Nano Carbon zaopatrzony w system XTR. Testowaliśmy ten model w BikeBoardzie i otrzymał bardzo wysokie noty. Co ciekawe dokładnie ten model na którym jechała Gizela na osprzęcie XTR można kupić już za 9999 PLN. Moim zdaniem jest to bardzo atrakcyjna oferta biorąc pod uwagę każdy element tego roweru.

Jak podsumowalbyś cały cykl Northtec Marathonów?

Rewelacyjnie zoorganizowane imprezy. Emocje, walka, niespodzianki, zmienna pogoda, świetne trasy do prawdziwego MTB. Zdobylismy 5 miejsce w klasyfikacji drużynowej, Gizela zwyciężyła w generalce swojej kategorii. Cały Northtec Marathon to dla nas ogromne doświadczenie zarówno sportowe jak i organizacyjne. Takim prawdziwym podziękowaniem dla organizatorów i sponsora są uśmiechy zawodników, kibiców i atmosfera. Uśmiechów na maratonach byly masy, a atmosfera jak zwykle znakomita. Czego chcieć więcej? Czekamy już na następny zimowy cykl na którym napewno nas nie zabraknie.
2012-03-21 POWRÓT

 

Hotel Narvil ugości zwycięzców
KOKOwear rozgrzewa zimowe maratony
Złoto, nie karta!
Startujcie w zimowych maratonach
Best of naszych maratonów zimowych
O cookies
Cyklopedia/3w4u.eu
Czy możemy Ci
w czymś pomóc???
Napisz do nas