Zaloguj się
Dobrzyń nad Wisłą! Specjalna edycja w połączonej formule XC i XCO!

Serdecznie zapraszamy na kolejną edycję Cisowianka Mazovia MTB Marathon do Dobrzynia nad Wisłą (3 czerwca). Dobrzyń to bezdyskusyjnie jedno z miejsc gdzie spotkamy najpiękniejszy widok na szeroko tu rozlaną Wisłę. Z wyjątkowo malowniczej skarpy, będziecie można podziwiać całą okolicę. Właśnie na skarpie będą wytyczone trasy maratonu z elementami XC, techniczne zjazdy i podjazdy.

Trasa w początkowej fazie będzie przebiegała przez miasteczko. Następnie zawodnicy wjadą do parku umieszczonego na skarpie wiślanej i zjadą dwoma wąskimi zjazdami nad sam brzeg Wisły. Będzie to ciekawy element rodem z zawodów XC, który z pewnością docenicie. Dalej do pokonania czeka podjazd o długości 400 metrów pod skarpę wiślaną. Trasa będzie wyjątkowo kilkukrotnie przejeżdżała przez start i metę, aby kibice mogli zobaczyć jak radzicie sobie na technicznych podjazdach i zajazdach. Następnie po przejechaniu skarpy wiślanej peleton ruszy w kierunku miejscowości Zarzeczewo. Tam wytyczona jest trasa dla zawodników ½ PRO oraz PRO. Ostatnie 3 km do mety będą przebiegały ciężkimi stromymi zjazdami oraz krótkimi stromymi podjazdami.

Dystans Fit, tak jak większość w tym roku dystansów na Mazovii, zapowiada się mniej techniczny w porównaniu z dłuższymi trasami, ale za to nie zabraknie na nim pięknych przestrzennych widoków. Sama końcówka na dystansie Fit będzie już nieco trudniejsza, ponieważ została wytyczona po wspomnianej już wiślanej skarpie. Dystans Hobby przeznaczony dla dzieci również będzie przeprowadzony w formie XC gdzie najmłodsi kilkukrotnie przejadą przez linię mety.

Maraton zapowiada się więc naprawdę wyjątkowo. W dniu zawodów do Dobrzyńskiej przystani zawita statek „Marianna”, który zabierze Was w rejs po Wiśle. Dzień umili nam zespół muzyczny „Prezydent”, który wykona znane polskie szlagiery.

Jak zawsze zapraszamy najmłodsze dzieci do zabawy z Rybką MiniMini. Natomiast z okazji Dnia dziecka miasto przygotowało dodatkowe atrakcje dla najmłodszych. Będą trampoliny, zjeżdżalnie i specjalny basen z łódeczkami. Szykuje się więc letni weekend z mnóstwem atrakcji. Zabierzcie rodziny i przyjeżdżajcie do Dobrzynia nad Wisłą na VI etap Cisowianka Mazovia MTB Marathon.

Do zobaczenia na trasie!

2018-05-28 POWRÓT

 

Licytujcie Złotą Kartę dla WOŚP!
Narciarskie zgrupowanie w Jakuszycach
Wygraj Złotą Kartę Kids
Złoto, nie karta!
Rezerwujcie numery na Mazovię!
O cookies
Cyklopedia/3w4u.eu
Czy możemy Ci
w czymś pomóc???
Napisz do nas