Zaloguj się
Cisowianka Mazovia MTB Marathon 2018 - idzie nowe!

Miejscówki i trasy są już ogarnięte i dopracowywane. Teraz czas na ogłoszenie zmian. W nadchodzącym sezonie stwarzamy Wam nowe możliwości: modyfikujemy dystanse. W miejsce Mega i Giga pojawią się znane Wam z naszej górskiej etapówki ½ Pro i Pro. Natomiast dystans Fit wraca do korzeni.

Obserwujemy, jak z biegiem lat rozwijacie się z nami sportowo. Chcemy, aby oprócz Waszych awansów sektorowych, pojawiły się również awanse na samych dystansach. Pewnie myślicie, że dłuższy dystans to więcej treningów? Nie do końca. Wprowadzając zmiany, chcemy obudzić w Was chęć do poszerzenia zakresu swoich możliwości i do odkrycia potencjału, jaki w Was jeszcze drzemie.

W nowym sezonie wracamy do idei dystansu Fit. 10 lat temu, w rok po jego wprowadzeniu, miał on za zadanie zachęcić do startu w naszych maratonach panie oraz tych, którzy nigdy do tej pory nie brali udziału w takim wydarzeniu. Teraz ponownie sięgamy po te założenia, żeby zmobilizować do startów nowych uczestników, nie znających jeszcze smaku kolarstwa MTB. Natomiast dla zaprawionych w bojach Fitowców proponujemy nowy dystans: ½ Pro.

Oznacza to, że w sezonie 2018 dystans Fit zostanie przeprowadzony w widełkach dystansu 20 – 25 km, z łatwiejszym profilem trasy i niższą skalą technicznej trudności. Oprócz pań we wszystkich kategoriach wiekowych i początkujących kolarzy, na Fit zapraszamy również najstarszą grupę młodzieży z dystansu Hobby oraz zawodników 60 plus.

Nowy dystans ½ PRO to długość 35-45 km, czyli przeciętnie o 10 – 20 procent więcej niż dotychczasowy dystans Fit. W zamian trasy, które przygotujemy, poprowadzą Was przez najciekawsze zakątki, których Fitowcy nie mogli do tej pory doświadczyć. Choćby dlatego warto dokręcić te 5 – 10 kilometrów!

Czy musicie trenować więcej, aby na maratonie dołożyć te kilkanaście procent dystansu? A może trening powinien być mądrze zaplanowany? Czy wystarczy wydłużyć go o kwadrans jazdy rowerem? Domyślamy się, że w związku z tymi zmianami, możecie mieć wiele pytań. Wychodząc im naprzeciw, mamy dla Was prezent – wsparcie specjalistów, którzy podpowiedzą, jak najlepiej przygotować się do nowego dystansu. To internetowy serwis I-SPORT, do którego Cezary Zamana ma zaufanie.

Wszyscy, którzy do tej pory startowali na dystansie Fit i zdecydują się w przyszłym roku spróbować swoich sił na nowym dłuższym dystansie ½ Pro, dostaną trzytygodniowy darmowy pakiet treningowy!

Taki sam pakiet dostaną ci zawodnicy, którzy z dystansu Mega przesiądą się na dystans Pro. Będzie on liczył 55 – 70 km, czyli również wydłuży się o 10 – 20 procent w porównaniu do dotychczasowego Mega. Wierzymy, że ta propozycja wprowadzi nowe cele, nową jakość w waszych przygotowaniach i da Wam więcej frajdy na naszych trasach w sezonie 2018. Z pakietu powinni skorzystać też Gigowcy, bo konkurencja pewnie będzie większa.

Jeszcze jedną zmianą będzie oddzielenie startu dystansu Fit od startu dystansów ½ PRO i PRO. Możliwość wyboru dystansu będzie obowiązywać wyłącznie na tych dwóch ostatnich. Dzięki temu zmniejszy się tłok w sektorach startowych oraz na pierwszych nerwowych kilometrach maratonu.

Podziel się swoją opinią na temat zmian w komentarzach >>TUTAJ <<


2017-12-29 POWRÓT

 

Licytujcie Złotą Kartę dla WOŚP!
Narciarskie zgrupowanie w Jakuszycach
Wygraj Złotą Kartę Kids
Złoto, nie karta!
Rezerwujcie numery na Mazovię!
O cookies
Cyklopedia/3w4u.eu
Czy możemy Ci
w czymś pomóc???
Napisz do nas